استاندار در در دیدار هیأت رئیسه شورای روابط‌عمومی های گیلان

انعکاس شایسته خدمات دولت با بهره‌گیری از ابزارها و روش‌های نوین اطلاع‌رسانی

وزیر کشور با بیان اینکه هیچ فرصتی در ‌مسیر تو‌سعه نباید از دست برود، گفت: همه باید هم راستای یکدیگر برای ‌پیشرفت ‌گام برداریم.
کد خبر: ۱۳۴۴۴۵۸

به گزارش جام جم آنلاین گیلان،احمد وحیدیدر بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت در گفت‌وگو با خبرنگاران، گیلان را یکی از پرظرفیت‌ترین استان‌های کشور عنوان کرد و اظهار داشت: گیلان در تولید بسیاری از محصولات رتبه اول و در برخی نیز رتبه دوم کشور را داراست.

وی با بیان اینکه حدود 88 درصد گیلان را مناطق جنگلی، مراتع و باغات و سرسبزی در برگرفته که فرصت‌های بسیار خوبی را ایجاد می‌کند، افزود: وجود دریا منجر به توسعه اقتصاد دریایی می‌شود و هم مرزی با چهار کشور نیز تبادلات اقتصادی را به دنبال دارد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه بستر شکل‌گیری صنایع بزرگ تبدیلی و زمینه توسعه صادرات و افزایش حداقل چندین میلیارد دلاری در این استان فراهم است، افزود: گردشگری به عنوان یکی از مزایای بزرگ گیلان است که باید توسعه بیشتری پیدا کند.

وی ابراز امیدواری کرد که از ظرفیت‌های این استان با تکمیل بسترهای فراهم شده از جمله راه‌آهن و آزادراه و نیز اجرای طرح زراعت چوب و دیگر اقدامات اثرگذار، استفاده بهینه شود.

‌وحیدی وحدت و وفاق اجتماعی را شرط اساسی برای توسعه و پیشرفت استان دانست و گفت: همبستگی اجتماعی در استان باتوجه به تنوع قومیتی و مذاهب وجود دارد و باید هرچه بیشتر گسترش یابد.

وی خاطرنشان کرد: همه باید هم راستای یکدیگر برای توسعه استان گام بردارند تا هیچ فرصتی در این مسیر از دست نرود.

 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها