jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۴۴۲۰۵   ۰۴ آبان ۱۴۰۰  |  ۱۶:۱۴

بنابر اعلام گارد ساحلی یونان یک قایق حامل ۲۷ پناهجو که عازم این کشور بود در مسیر خود غرق شده است.

به گزارش جام جم آنلاین، گارد ساحلی یونان اعلام کرد یک قایق حامل ۲۷ پناهنده که از ترکیه به یونان حرکت می‌کرد در مسیر خود غرق شده است.

تا کنون مرگ سه نفر از سرنشینان این قایق تایید شده است.

مقامات اعلام کرده اند که ۲۱ نفر نجات یافته و سه نفر دیگر همچنان مفقود هستند. ۱۰ شناور و دو هلیکوپتر نیز در عملیات امداد و نجات در حال جست‌و‌جوی مفقودین هستند.

یونان یکی از مسیر‌های اصلی ورود پناهجویان به کشورهای اتحادیه اروپا است. افراد از ترکیه سوار قایق‌های لاستیکی و با جمعیت زیاد می‌شوند؛ اما در سال‌های اخیر تعداد افرادی که می‌توانند به مقصد برسند به شدت کاهش یافته و کشتی‌های زیادی در مسیر غرق می‌شوند.

نزدیک به یک میلیون نفر که عمده آن‌ها پناهندگان سوری هستند، در سال ۲۰۱۵ پس از عبور از جزایر یونانی نزدیک به ترکیه، وارد اتحادیه اروپا شدند.

بر اساس داده‌های آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، در سال جاری حدود ۶۵۰۰ پناهجو وارد یونان شده‌اند که بیشتر آن‌ها از طریق مرز زمینی شمال شرقی این کشور با ترکیه وارد شده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها