jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۴۱۵۹   ۰۴ آبان ۱۴۰۰  |  ۱۳:۳۷

وزیر بهداشت با بیان این‌که هزینه هر بیمار کرونایی ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است که پوشش بیمه‌ای و درمان خوبی انجام شد‌ه، گفت: میزان پرداخت از جیب مردم به ۴۳ درصد رسیده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت صبح امروز در مراسمی به مناسبت هفته بیمه سلامت در محل این سازمان، اظهار داشت: با توجه به هزینه‌های هنگفتی که در خدمات سلامت ما وجود دارد بدون بیمه، مردم دچار مشکل می‌شوند. سال‌ها پیش بیمه سلامت راه افتاد، اما آن طور که انتظار می‌رفت دستاورد‌های لازم را به دست نیاورده‌ایم و نیاز به ارائه خدمات بیشتری داریم. پوشش بیمه‌ای جامعه هنوز کامل نشده و در مناطق محروم رضایتی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: برخی از بیماری‌ها حالت "کاتاستروفیک" و هزینه‌های کمرشکن دارد و باید به این سمت برویم که طبق فرمایش مقام معظم رهبری، بیماران تنها دغدغه بیماری خود را داشته باشند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه پرداخت از جیب به جای کاهش افزایش یافته و به ۴۳ درصد رسیده است این در حالی است که پیش از این به ۳۲ درصد نیز رسیده بودیم بنایراین باید پرداختی از جیب مردم را کاهش دهیم.

عین‌اللهی تصریح کرد: در دوران کرونا در درمان یک حرکت انقلابی انجام شد. یک بیمار کرونایی ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان هزینه درمانش است و هر قلم داروی رمدسیویر ۶ تا ۷ میلیون هزینه داشت که با حرکت انقلابی، پوشش بیمه‌ای و درمان خوب انجام شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها