jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۹۱۲   ۰۳ آبان ۱۴۰۰  |  ۱۰:۰۰

دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا در تداوم اظهارات جنجالی خود علیه مهاجران با توهین به آنها خواستار از سرگیری پروژه دیوار مرزی آمریکا شد و گفت: آمریکا از درون در حال مردن است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، ترامپ با بیان اینکه مهاجران غیر قانونی که مشغول عبور از مرز هستند، آمریکا را مسموم می‌کنند، خواهان از سرگیری پروژه دیوار مرزی آمریکا شد که در دولت جو بایدن رییس جمهوری آمریکا متوقف شده است.

ترامپ مدعی شد میلیون‌ها نفر به صورت غیر قانونی وارد آمریکا می‌شوند و در بسیاری از موارد از آن‌ها سوالی نمی‌شود. بسیاری از این افراد جنایتکار و خطرناک هستند که از زندان‌های سایر کشور‌ها فرار کرده اند.
وی افزود: آمریکا از درون درحال مردن است. اولین اقدام فوری باید ساخت سریع دیوار باشد. باید با مکزیک یک توافقنامه امضا شود و این کشور به عنوان یک مانع عمل کند نه یک سکوی پرتاب برای مهاجران غیر قانونی.

پیش از این دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود تعداد بی سابقه‌ای از مهاجران غیر قانونی بدون کنترل و بررسی وارد خاک آمریکا می‌شوند و این کشور درحال تبدیل شدن به چاه فاضلاب بشریت است.

داده‌های جدید نشان می‌دهد که بازداشت مهاجران در مرز جنوبی آمریکا در سال ۲۰۲۱ به بالاترین رقم خود رسیده و این موضوع ابهامات زیادی را درباره نظارت مرزی در دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا برانگیخته است.

بازداشت یک میلیون و ۶۵۹ هزار و ۲۰۶ مهاجر در ۱۲ ماه گذشته به بالاترین رقم رسیده است که در مقایسه با بازداشت‌های بی سابقه در سال مالی ۲۰۰۰ حدود ۱۵ هزار نفر افزایش یافته است.

دولت بایدن با چالش مهاجرت جهانی مواجه است. بیش از ۳۶ درصد از موارد مواجهه مرزی با مهاجران در ماه سپتامبر که رقم بی سابقه‌ای نیز بوده است- مهاجرانی از کشور‌های خارج از مکزیک بوده اند و شامل مهاجرانی از کشور‌های آمریکای مرکزی از جمله گواتمالو، هندوراس و السالوادر می‌شود.

سال مالی ۲۰۲۱ که در ۳۰ سپتامبر به پایان رسید تاکنون بدترین سال درباره مهاجران بدون همراه بوده است که تقریبا ۱۴۷ هزار نفر از آن‌ها در ۱۲ ماه گذشته بازداشت شده اند. در بهار گذشته حضور پر ازدحام این گروه از مهاجران در ایستگاه‌های گشت مرزی به بروز بحران انسانی منجر شد.

دولت بایدن اعلام کرد هزاران مهاجران غیر قانونی اهل کشور هائیتی را با پرواز‌های مخصوص از خاک آمریکا اخراج خواهد کردو راهکاری جامع برای مقابله با ۱۲ هزار نفر مهاجر غیر قانونی که در طول یک هفته گذشته وارد آمریکا شده‌اند، اتخاذ خواهد کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها