jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۶۲۲   ۳۰ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۶:۰۰

گروه ویژه اقدام مالی بین المللی (FATF) اعلام کرد، جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی همچنان در لیست سیاه باقی می‌مانند.

به گزارش جام جم آنلاین، گروه ویژه اقدام مالی بین المللی علیه پولشویی (FATF) روز پنجشنبه اعلام کرد که ایران به همراه کره شمالی همچنان در لیست سیاه این نهاد بین‌المللی مالی باقی خواهد ماند.

برخی دیگر از کشور‌های منطقه از جمله ترکیه، پاکستان و اردن نیز در فهرست خاکستری این گروه قرار گرفته‌اند.

گروه ویژه اقدام مالی نهادی بین‌المللی است که با هدف مبارزه با پولشویی در سطح جهانی فعالیت می‌کند. این گروه تصویب چند لایحه مرتبط با پولشویی را برای خروج ایران از فهرست سیاه لازم می‌داند.

ترکیه به تصمیم گروه اقدام مالی بین المللی واکنش نشان داد و تصمیم این گروه برای تحت نظارت قرار دادن این کشور به علت کوتاهی در مبارزه با پولشویی و حمایت مالی از تروریسم را تصمیمی ناعادلانه توصیف کرد.

گروه موسوم به اف‌ای‌تی‌اف متشکل از ۳۷ کشور، از نهاد‌های بین المللی است که کشور‌های در معرض خطر پولشویی و تامین مالی تروریسم را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها