jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۴۰۰   ۲۸ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۵:۳۷

سخنگوی کاخ کرملین با اشاره به رسمیت شناخته نشدن طالبان اعلام کرد که این گروه فقط رهبری افغانستان را در دست دارد و کسی به فلج شدن کامل این کشور علاقه ای ندارد.

به گزارش جام جم آنلاین، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین در جمع خبرنگاران و با اشاره به برگزاری نشست مسکو درباره افغانستان اعلام کرد که طالبان به طور قانونی به رسمیت شناخته نشده است و در واقع فقط رهبری افغانستان را در دست دارد.

پسکوف همچنین گفت: کسی به فلج شدن کامل افغانستان علاقه ای ندارد.

وی همچنین درباره مذاکرات با گروه طالبان افزود که تماس های مستقیم با طالبان به منظور درک وقایع حال حاضر و چشم انداز آنها در آینده است.

«ضمیر کابلوف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان نیز در همین زمینه به خبرنگاران گفته بود که قرار نیست مسئله به رسمیت شناختن طالبان در نشست مسکو مطرح و درباره آن بحث شود.

کابلوف در این باره گفت: هنوز خیلی زود است که در این باره صحبت کنیم.

نمایندگانی از ۱۰ کشور به همراه هیئتی از طالبان در نشست امروز در مسکو شرکت کردند.

آمریکا در این جلسه حضور نداشت و وزارت خارجه این کشور پیشتر کناره گیری واشنگتن از حضور در این نشست را اعلام کرده بود.

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در همین رابطه اعلام کرد که این کشور از عدم حضور آمریکا در نشست مسکو درباره افغانستان ابراز تاسف کرده و امیدوار است که واشنگتن به همکاری در این زمینه متعهد بماند.

پیشتر و در روز پنجشنبه هفته گذشته «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرده بود که نشست قریب‌الوقوع مسکو درباره افغانستان با حضور نمایندگانی از طالبان افغانستان برای رایزنی درباره اوضاع در این کشور ۲۰ اکتبر ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد.

گروه طالبان حدود دو ماه است که کنترل افغانستان را به دست گرفته است و روسیه از طریق سفارت این کشور در کابل با نمایندگان این گروه ارتباط برقرار کرده و سفیر روسیه مأمور حفظ تماس‌ها با گروه طالبان شده است.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها