سفارت فرانسه در بلاروس در اعلام کرد که دولت این کشور بدون اعلام دلیل، خواستار خروج سفیر فرانسه شده و سفیر خود در پاریس را نیز فراخوانده است.
کد خبر: ۱۳۴۲۸۴۱

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، دولت بلاروس بامداد امروز (دوشنبه) خواستار خروج سفیر فرانسه از این کشور شد.

سفارت فرانسه در مینسک اعلام کرد که دولت بلاروس بدون اعلام دلیل، «نیکلاس دوبیلان دولاکاست» را اخراج و او هم اکنون این کشور را ترک کرده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، دلیل اخراج سفیر فرانسه در مینسک اعلام نشده، اما دولت بلاروس در ادامه «ایگور فسنکو» سفیر خود در پاریس را نیز به کشور بازگردانده است.

با این حال در وبگاه سفارت فرانسه در مینسک اعلام شده که سفیر این کشور در روز چهارشنبه هفته قبل، میزبان نمایندگان سازمانی بوده که اخیراً از سوی دولت بلاروس ممنوع اعلام شده است.

وزارتخانه‌های امور خارجه بلاروس و فرانسه و همچنین سفارتخانه‌های دو کشور به سوالات رویترز درباره این تنش‌های دیپلماتیک پاسخ نداده‌اند.

روابط بلاروس با آمریکا و دیگر کشور‌های غربی طی سالیان گذشته همواره سرد بوده و غربی‌ها بار‌ها این کشور را به دلیل روابط نزدیک با روسیه مورد شماتت قرار داده‌اند.

بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته در بلاروس که طبق اعلام مقام‌های رسمی این کشور با اکثریت آرا به نفع لوکاشنکو به پایان رسید، اعتراضاتی در بلاروس انجام شد و مخالفان لوکاشنکو او را به تقلب در انتخابات متهم کردند.

پیش از این، وزارت امور خارجه لهستان، کاردار بلاروس در ورشو را به خاطر عدم ممانعت از عبور پناهجویان از مرز‌های دو کشور، احضار کرده بود.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها