jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۲۳۳۳   ۲۳ مهر ۱۴۰۰  |  ۰۸:۴۳

سخنگوی کاخ سفید در نشستی خبری گفت که واشنگتن در حال حاضر بر روند دیپلماتیک با ایران تمرکز دارد.

به گزارش جام جم آنلاین، سخنگوی کاخ سفید در سخنانی گفت که تمرکز واشنگتن در حال حاضر روی دیپلماسی با ایران است.

جن ساکی در نشست خبری روز پنج شنبه خود گفت: ما در صدد تعامل ملموس دیپلماتیک برای بازگشت کامل و متقابل به پایبندی به توافق هسته‌ ای و یافتن راهکارهای کافی برای موضوعات مرتبط با ایران که موجب نگرانی ماست، هستیم.

وی در عین حال مدعی شد: ما در تلاش برای بازگشت به پایبندی به توافق هسته‌ ای هستیم اما اگر ایران مطالبات بیشتری داشته باشد و پیشنهاد کمتری دهد مذاکرات به موفقیت منجر نخواهد شد.

سخنگوی کاخ سفید در عین حال از توضیح درباره اظهارات مقامات صهیونیست پیرامون تدوین طرح‌های جایگزین توافق با ایران خودداری کرد و افزود که واشنگتن در حال حاضر بر دیپلماسی تمرکز دارد.

این در حالی است که «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران طی چند روز آینده در راستای رایزنی در خصوص مساله هسته ای ایران به کشورهای منطقه از جمله امارات، قطر و عربستان سعودی سفر خواهد کرد.

به گزارش مهر، «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران طی چند روز آینده در راستای رایزنی در خصوص مساله هسته‌ ای ایران به کشورهای منطقه از جمله امارات، قطر و عربستان سعودی سفر خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، رابرت مالی در نشستی که در اندیشکده «کارنگی» برگزار شد، در خصوص مساله هسته‌ ای ایران و بازگشت به برجام گفت: آنچه از زبان شرکای خود می‌شنویم. مربوط به نگرانی‌هایی است که در مورد برنامه هسته‌ای ایران دارند که در نتیجه خروج ایران از برجام ایجاد شده است. بنابراین تصور می‌کنم که بازگشت به برجام همچنان بهترین گزینه پیش رو باشد؛ البته ما واقع بین هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تلاش ایران، عربستان و امارات برای بهبود روابط با یکدیگر نیز گفت: به نظر ما، (این مذاکرات) در صورتی که با تنش زدایی همراه باشد، اقدامی خوبی خواهد بود.

همزمان المانیتور از برنامه رابرات مالی برای سفر به سه کشور امارات، عربستان و قطر برای مذاکره در خصوص برنامه هسته‌ای ایران خبر داد.

لازم به ذکر است، نماینده آمریکا در امور ایران همزمان طی سخنانی گفت که واشنگتن معتقد است که بهترین راه پیش رو، بازگرداندن ایران به توافق هسته‌ای و سپس بحث در مورد چگونگی تقویت این توافق است.

رابرت مالی در ادامه سخنان خود بدون اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۸ میلادی و ادامه انفعال اروپا در قبال تعهدات برجامی خود گفت که اگر ایران خواستار توافقی فراتر از برجام است، آنگاه ما باید به توافقی جداگانه برسیم و موارد متفاوتی از آنچه در برجام است، بر روز میز مذاکرات خواهد بود!

نماینده آمریکا در امور ایران در ادامه موضع گیری های خصمانه کشورش علیه تهران همچنین گفت که در حال حاضر، تمامی طرف‌ها بر زمان آغاز مجدد مذاکرات هسته‌ای و اینکه آیا تهران با دیدگاهی واقع بینانه به میز مذاکرات باز خواهد گشت یا خیر، متمرکز شده اند.

«مالی» در عین حال مدعی شد که واشنگتن آماده است تا تمامی گزینه‌ها برای چگونگی تعامل با جهانی که در آن، ایران به محدودیت‌ها و تعهدات برجامی سال ۲۰۱۵ خود بازنگشته را بررسی کند.

وی بدون اشاره به گزارش‌های پیاپی آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره پایبندی ایران به توافق هسته‌ای مدعی شد که آمریکا هم اکنون با یک تیم ایرانی جدید طرف است که صراحتاً می‌گوید خواستار چیزی بیش از برجام است!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها