jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۲۱۹۰   ۲۱ مهر ۱۴۰۰  |  ۲۰:۰۰

نماینده ایالات متحده آمریکا در امور ایران ادعا کرد که پس از بازگشتن تهران به توافق هسته ای، امکان تقویت این توافق وجود دارد!

به گزارش جام جم آنلاین، «رابرت مالی» نماینده آمریکا در امور ایران طی سخنانی گفت که واشنگتن معتقد است که بهترین راه پیش رو، بازگرداندن ایران به توافق هسته ای و سپس بحث در مورد چگونگی تقویت این توافق است.

رابرت مالی در ادامه سخنان خود بدون اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ ای در سال ۲۰۱۸ میلادی و ادامه انفعال اروپا در قبال تعهدات برجامی خود گفت که اگر ایران خواستار توافقی فراتر از برجام است، آنگاه ما باید به توافقی جداگانه برسیم و موارد متفاوتی از آنچه در برجام است، بر روز میز مذاکرات خواهد بود!

نماینده آمریکا در امور ایران در ادامه موضع گیری های خصمانه کشورش علیه تهران همچنین گفت که در حال حاضر، تمامی طرف ها بر زمان آغاز مجدد مذاکرات هسته ای و اینکه آیا تهران با دیدگاهی واقع بینانه به میز مذاکرات باز خواهد گشت یا خیر، متمرکز شده اند.

«مالی» در عین حال مدعی شد که واشنگتن آماده است تا تمامی گزینه ها برای چگونگی تعامل با جهانی که در آن، ایران به محدودیت ها و تعهدات برجامی سال ۲۰۱۵ خود بازنگشته را بررسی کند.

وی بدون اشاره به گزارش های پیاپی آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره پایبندی ایران به توافق هسته ای مدعی شد که آمریکا هم اکنون با یک تیم ایرانی جدید طرف است که صراحتاً می گوید خواستار چیزی بیش از برجام است!

سخنان این مقام آمریکایی در حالی بیان شد که پیشتر «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران جمعه ۱۶ مهر ماه با تأکید بر قصد ایران برای بازگشت به مذاکرات وین، گفته بود: در حال نزدیک شدن به جمع بندی نهایی در دولت جدید هستیم.

گفتنی است، تاکنون ۶ دُور از مذاکرات وین با هدف تسهیل بازگشت آمریکا به برجام انجام شده؛ اما با وجود اذعان به پیشرفت‌هایی در این خصوص از سوی طرف‌های غربی، تاکنون نتیجه مشخصی به‌دست نیامده است.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها