jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۱۴۸۲   ۱۸ مهر ۱۴۰۰  |  ۰۹:۰۶

حادثه واژگونی قایق در رودخانه کنگو تاکنون منجر به کشته شدن دست کم ۶۱ تن و مفقودی بیش از ۱۰۰ نفر دیگر از جمله زنان و کودکان شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، مقامات کشور کنگو اعلام کردند که بیش از ۱۰۰ نفر بر اثر سانحه واژگونی قایق در رودخانه کنگو در شمال غربی این کشور کشته یا مفقود شده اند.

طبق گفته مقامات محلی و بازماندگان این حادثه، فاجعه مذکور یکشنبه شب تا سه شنبه گذشته در نزدیکی شهر «بومبا» در استان «مونگالا» رخ داد. در این حادثه ۹ قایق به یکدیگر متصل شده و پس از پر شدن بیش از حد ظرفیت شان واژگون شدند.

«خوزه میسیسو» مسئول حمل و نقل و ارتباطات استان مونگالا در این باره گفت که حداقل ۶۱ جسد پیدا شده است. وی ادامه داد که بیش از ۱۰۰ نفر از جمله کودکان و زنان همچنان مفقود هستند و افزود که این تعداد تخمینی است، زیرا هیچ برآورد دقیقی برای چنین قایق‌هایی وجود ندارد. وی گفت: دست کم ۳۰ نفر را نجات داده ایم.

واژگونی قایق و کشتی در رودخانه کنگو و دریاچه‌های این کشور به دلیل قایق‌های موقتی که اغلب بار زیادی دارند، امری متناوب است. اکثریت مردم از رودخانه‌های شمال غربی کنگو به دلیل نبود جاده مناسب و همچنین ارزان بودن این نوع حمل و نقل، استفاده می‌کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها