jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۴۱۲۹۶   ۱۷ مهر ۱۴۰۰  |  ۰۹:۲۳

رئیس پلیس پایتخت گفت: پلیس آگاهی در حوزه مبارزه با جعل و کلاهبرداری سرآمد است و تا امروز رضایت مردمی از عملکرد پلیس آگاهی افزایش داشته است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، سردار علیرضا لطفی، صبح شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ در برنامه «شهر امن» شبکه پنج سیما، اظهار داشت: پلیس آگاهی تهران از عملیاتی‌ترین و مقتدرترین پلیس است که از علمی‌ترین امکانات روز و بهترین کاراگاهان برخوردار است.

وی افزود: وظیفه ما کشف جرم و برخورد با متخلفان است که متأسفانه ۹۰ درصد مواجهه ما برخورد با سارقان است.

سردار لطفی اظهار کرد: پلیس آگاهی در دو معاونت و بخش مجزا که تحت عنوان مقابله با سرقت‌های خاص و سرقت خودرو است با این قبیل جرایم مبارزه می‌کند.

رئیس پلیس پایتخت عنوان کرد: وظیفه اصلی ما مقابله با سرقت مسلحانه، قتل، جنایت، تجاوز، جعل و کلاهبرداری و از این قبیل جرایم است.

سردار لطفی ادامه داد: در پلیس آگاهی واحد گشت بسیار مقتدری را داریم که در جهت دستگیری زنده مجرمان فعالیت می‌کند همچنین بخشی به نام تشخیص هویت داریم که به همه قسمت‌ها سرویس علمی کشف جرم را ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه بخش بسیار زیادی از نیرو‌های این بخش را بانوان تشکیل می‌دهند بیان کرد: بانوان حضور بسیار پررنگی در قسمت تشخیص هویت و ارائه سرویس‌های علمی به سایر بخش‌ها دارند همچنین حضور پر رنگی هم در صحنه عملیات دارند.

سردار لطفی گفت: یکی از مشکلاتی که مردم تا سال‌های گذشته با آن مواجهه بودند بحث فقدان بود که خوشبختانه امسال این قبیل مسائل را در پلیس آگاهی تحت پوشش قرار دادیم و حدود ۶۵۷۶ مورد مردم در این خصوص به پلیس آگاهی مراجعه داشته‌اند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت تاکید کرد: با اطمینان می‌توان گفت پلیس آگاهی در حوزه مبارزه با جعل و کلاهبرداری سرآمد است.

وی تصریح کرد: به نظر من تنها دستگاهی که با سامانه ۱۹۷ نظرات مردم را پس از دریافت به صورت دقیق بررسی و آنالیز می‌کند پلیس است و خوشبختانه تا امروز ۲۰ درصد رضایت مردم از پلیس آگاهی افزایش یافته است.

سردار لطفی تاکید کرد: نکته قابل توجه این است که بخشی از پیشگیری از جرایم توسط آگاهی مردم اتفاق می‌افتد و ما در این خصوص به همیاری مردم نیازمندیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها