jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۸۸۰   ۱۲ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۳:۴۴

دستگیری ۶۲۲ سارق، زورگیر و مالخر در چهل و نهمین مرحله طرح رعد

فرمانده انتظامی پایتخت: بادیگارد شخصی نداریم

فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری ۶۲۲ سارق، زورگیر و مالخر در چهل و نهمین مرحله طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه اجرای چهل و نهمین مرحله از طرح رعد پلیس پیشگیری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش همکارانم در مجموعه پلیس پیشگیری پایتخت و کلانتری های تهران طی ۴۸ ساعت گذشته با اجرای ۲۱۸ حکم قضایی، ۸۳ محل تجمع و پاتوق سارقان، ۲۰ مرکز مرتبط با مالخران، ۱۹ پاتوق اوباش و ۲۰ محل فروش مواد مخدر پاکسازی شدند.

فرمانده انتظامی پایتخت با بیان اینکه ۶۲۲ نفر از سارقان، مالخران، زورگیران، سارقان به عنف شناسایی و دستگیر شدند تصریح کرد: ۳۸ باند سرقت در این‌ مرحله منهدم و ۱۵۶ خودرو و موتورسیکلت از سارقان کشف و ضبط و ۷۵۲ پرونده سرقت رسیدگی و مختومه شد.

سردار رحیمی با اعلام خبر دستگیری ۴۵ سارق متواری اظهار داشت: ارزش اموال مسروقه مکشوفه ۱۴ میلیارد و ۷۷۷ میلیون تومان است.

وی گفت: ۱۴ قبضه سلاح گرم، ۱۲۰ قبضه سلاح سرد، ۹۲ عدد فشنگ و همچنین ۱۲۰ کیلوگرم انواع موادمخدر در این طرح کشف و ضبط و ۲۶۲ خرده فروش مواد مخدر نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی پایتخت به کشف کالای قاچاق در این مرحله از اجرای طرح رعد اشاره و بیان داشت: ۱۲ هزار و ۷۳۱ قلم کالای قاچاق کشف ، ۲۲ قاچاقچی کالا دستگیر و همچنین ۳۰ پرونده جرایم اقتصادی تشکیل شد که ارزش مالی اموال قاچاق مکشوفه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

سردار رحیمی در خصوص وضعیت ترافیک تهران اظهار داشت: ترافیک تهران یک موضوع قدیمی است، روزانه خودروهای زیادی وارد پایتخت می‌شوند، متاسفانه اقدام قابل توجهی برای تامین ناوگان حمل و نقل عمومی صورت نگرفته است لذا تجمع خودرو در اماکن از عوامل ایجاد ترافیک در پایتخت است.

فرمانده انتظامی پایتخت با یادآوری این مطلب که در ۶ ماهه دوم سال به دلیل افزایش استفاده از خودرو و کوتاه‌بودن روز، وارونگی هوا را شاهد هستیم از مسوولان خواست که نسبت به حل مشکل ترافیک اقدامات لازم را انجام دهند.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: پلیس متولی حل ترافیک نیست و باید ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط نسبت به حل این معضل اقدام کرده و بسترهای مناسب را فراهم کنند تا پلیس ترافیک را مدیریت کند.

فرمانده انتظامی پایتخت به تمهیدات پلیس برای عزاداری در روزهای آخر ماه صفر پرداخت و اظهار داشت: نیروی انتظامی آماده اجرای هرگونه مراسم عزاداری است ؛ متولیان برگزاری مراسم عزاداری باید با پلیس هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

سردار رحیمی در پاسخ به سوالی درباره بادیگاردهای یکی از بازیگران سینما و تلویزیون اعلام کرد:‌ چیزی به نام بادیگارد نداریم و در بخش خصوصی هم چنین چیزی مطرح نیست چراکه بحمدالله امنیت خوبی برقرار است.

فرمانده انتظامی پایتخت خاطرنشان کرد: شرکت‌هایی همچون مراکز انتظام که دارای مجوز قانونی هستند در تأمین امنیت محلات و اماکن عمومی به پلیس کمک می‌کنند اما اینکه چیزی به نام بادیگارد شخصی داشته باشیم چنین چیزی نداریم.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها