jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۷۹۰   ۱۲ مهر ۱۴۰۰  |  ۰۹:۵۰

وزیر خارجه پیشین ژاپن که چندی پیش رهبری جدید حزب حاکم لیبرال دموکرات کشورش را برعهده گرفته بود، امروز رسماً به عنوان نخست‌وزیر جدید ژاپن منصوب شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، «فومیو کیشیدا» وزیر خارجه پیشین ژاپن امروز (یکشنبه) رسماً به عنوان نخست‌وزیر جدید ژاپن منصوب شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، انتصاب کیشیدا به عنوان نخست‌وزیر ژاپن درست ساعاتی پس از استعفای جمعی تمامی وزرای کابینه این کشور آسیای شرقی صورت گرفته است.

ساعاتی پیش خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» گزارش کرد که شیهیده سوگا نخست وزیر مستعفی ژاپن به همراه همه وزرای کابینه به صورت دسته جمعی از سمت خود استعفا کردند تا راه برای تشکیل دولت جدید به رهبری «فومیو کیشیدا» هموار شود.

فومیو کیشیدا که قبلا وزیر خارجه ژاپن بود هفته گذشته در انتخابات رهبری حزب حاکم این کشور پیروز شد و هم‌اکنون جانشین سوگا شده است که تنها یک سال به عنوان نخست‌وزیر ژاپن خدمت کرد و پس از آن استعفا کرد.

کیشیدا پس از پشت سر گذاشتن دو نامزد خانم به نام‌های «سانائی تاکایچی» و «سیکو نودا» در دور اول انتخابات ژاپن، در نهایت «تارو کونو» وزیر واکسیناسیون ژاپن را در دور دوم شکست داد و به عنوان رهبر حزب حاکم کشورش برگزیده شد.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، رهبر جدید حزب حاکم ژاپن می‌بایست برای بهبود وجهه این حزب که تا حد زیادی در نتیجه عملکرد یوشیهیده سوگا تحت تأثیر قرار گرفته، تلاش کنند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که مردم ژاپن از نحوه رسیدگی سوگا به همه‌گیری کرونا و اصرار وی برای برگزاری المپیک در شهر توکیه در تابستانی که گذشت، بسیار ناراضی هستند.

خبرگزاری کیودو با گزارش استعفای سوگا نوشت، نخست‌وزیر بعدی این کشور با چالشهایی، چون رسیدگی به اقتصاد آسیب‌دیده از همه‌گیری کرونا و تضمین یک ائتلاف قوی با واشنگتن در میان افزایش خطرات امنیتی منطقه‌ای را برعهده خواهد داشت.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها