jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۱۳۵   ۰۷ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۹:۱۹

رئیس پلیس استان فارس خبر داد؛

کلاهبرداری از 1000 خریدار خانه در سایت دیوار

مرد شیاد که با آگهی فروش خانه زیر قیمت بازار در سایت دیوار از هزار نفر کلاهبرداری کرده بود، در شیراز دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار حوادث جام جم آنلاین، سردار "رهام بخش حبیبی" فرمانده انتظامی استان فارس در این باره اظهار داشت: پس از شکایت تعداد زیادی از شهروندان مبنی بر مشاهده آگهی فروش خانه در سایت دیوار و کلاهبرداری از آنها، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان فارس قرار گرفت.مال باختگان بیان داشتند که در سایت دیوار با یک آگهی تحت عنوان فروش و اجاره منزل زیر قیمت بازار برخورد کرده‌اند و با برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، مجرم مبلغ اندکی وجه به عنوان بیعانه از آنان درخواست  و پس از دریافت وجه؛ دیگر جوابگوی تماس آن ها نبوده است.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با اقدامات فنی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا، متهم در یکی از محله های شهر شیراز مورد شناسایی قرار گرفته و با هماهنگی مرجع قضائی، دستگیر شد.در بررسی های تکمیلی مشخص شد متهم در 11 استان کشور اقدام به کلاهبرداری از هموطنان با همین شیوه و شگرد کرده است. در بازرسی از مخفیگاه این کلاهبردار، 30 عدد سیم کارت بی‌نام و بیش از 20 کارت عابر بانک کشف شد.

 وی با بیان اینکه این کلاهبردار در تحقیقات تا کنون به 1000 فقره کلاهبرداری از این طریق به مبلغ 15 میلیارد ریال اعتراف کرده است، گفت: فرد دستگیر شده بیان کرد که برخی از مردم به واسطه قیمت پایین و به دلیل طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا، اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می‌کنند و از این طریق مورد کلاهبرداری قرار می گیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها