jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۳۹۲۵۲   ۰۲ مهر ۱۴۰۰  |  ۲۱:۱۶

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد درمان با آنتی‌بادی‌های مونوکلونال خطر مرگ و نیاز به مراقبت‌های بیمارستانی را در بزرگسالان در معرض خطر بالای ابتلا به نوع شدید کووید ۱۹ کاهش می‌دهد.

به گزارش جام جم آنلاین، آنتی‌ بادی‌ های مونوکلونال یا پادتن‌ های تک‌ دودمانی نوعی از آنتی‌ بادی‌ ها هستند که در آزمایشگاه‌ها برای مقاصد تحقیقاتی یا برای درمان بیماری‌ها تولید می‌شوند.

داده های این مطالعه نشان داد تنها بیش از ۱۷ درصد از آمریکای هایی که به دلیل ابتلا به نوع شدید کرونا درمان با این آنتی بادی ها را دریافت کرده بودند نیاز به بستری شدن در بیمارستان پیدا کردند.

این در حالی است که ۴۳ درصد از بیمارانی که در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند و آنتی بادی های مونوکلونال دریافت نکرده بودند به درمان در بیمارستان نیاز پیدا کردند.

علاوه براین بیش از چهار درصد از بیماران مبتلا به کرونا که تحت این درمان قرار نگرفته بودند در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری شدند و حدود سه درصد نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

اما هیچ یک از بیمارانی که آنتی بادی های مونوکلونال دریافت کرده بودند در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری نشدند و هیچ کدام از آنها بر اثر کرونا جان خود را از دست ندادند.

محققان می گویند هیچ دلیلی وجود ندارد که تصور کنیم اگر این داروها را برای افراد مبتلا به کووید ۱۹ زود و به طور موثر استفاده کنیم تاثیری نخواهد داشت.

در این مطالعه درمان ها در عرض یک یا سه روز پس از مثبت شدن تست های کرونای افراد شرکت کننده در مطالعه و معمولا در عرض دو روز از شروع علائم ارائه شد.

همه شرکت کنندگان واکسینه نشده بودند؛ زیرا این مطالعه در اوایل سال میلادی جاری که واکسن های کرونا بطور گسترده در دسترس نبودند، انجام شد.

مطالعات نشان داده اند اگر درمان فرد آلوده به عفونت با آنتی بادی های مونوکلونال قبل از بروز علائم شدید عفونت ارائه شود، از پیشرفت عفونت به بیماری جدی جلوگیری می شود.

بر اساس این یافته ها، سازمان غذا و دارو مجوز استفاده اضطراری برای چندین آنتی بادی مونوکلونال ، از جمله REGEN-COV پرکاربرد، تولید شده توسط Regeneron ، برای درمان COVID-۱۹ را صادر کرده است

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها