jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۳۹۱۹۸   ۰۲ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۱:۰۰

معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی گفت: الان همه بلیت های پرواز که برای زائران کربلا عرضه می‌کنیم با قیمت مصوب است و اگر موردی هم گزارش شود حتماً برخورد خواهیم کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، شهرام آدم نژاد در ارتباط تلفنی با استودیو خبر ۲۱ پنجشنبه شب شبکه یک سیما افزود: رئیس جمهور دستوری مبنی بر تسهیل برای زائران کربلا در ایام اربعین داد و ۶۰ هزار نفر مجوزی که با هماهنگی دولت عراق انجام شد فقط از طریق مرز هوایی انجام پذیر است و با توجه به محدودیت‌هایی که وجود داشت دولت عراق مرز زمینی را برای ورود نپذیرفت.

وی خاطرنشان کرد: تا ظهر روز پنجشنبه ۳۱ هزار نفر را به فرودگاه‌ های بغداد و نجف منتقل کردیم.

معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی گفت: انجام تزریق دو دوز واکسن و همچنین داشتن تست منفی pcr در ۷۲ ساعت قبل از پرواز بدلیل کنترل و وضعیت سلامت همچنان وجود دارد و این کار انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: در ۲ روز گذشته مشکلاتی بویژه برای متقاضیانی که ویزای خود را در آژانس‌های غیر معتبر تهیه کرده بودند وجود داشت و البته آژانس‌های معتبر و ایرلاین هایی که در این زمینه حضور دارند چارچوب مقررات و قیمت‌ها را رعایت کردند و کنترل هم صورت گرفت.

آدم نژاد گفت: روز پنج شنبه با همکاری بسیار خوب دستگاه قضایی با تعدادی از این آژانس‌های غیر معتبر برخورد شد و سعی کردیم فرآیند تهیه بلیت به راحتی برای مسافران فراهم شود.

وی افزود: از طریق برنامه ریزی با ایرلاین‌های داخلی سعی کردیم تعداد پروازها را افزایش دهیم و از عصر چهارشنبه تا کنون تعداد پروازها نزدیک به دو برابر شده است که هم از فرودگاه امام خمینی (ره) و ۱۱ فرودگاه دیگر انجام می‌شود؛ البته تعداد دو برابر شدن پروازها مربوط به فرودگاه امام خمینی (ره) می‌باشد و سعی می‌کنیم با تغییر برنامه پروازهای داخلی بتوانیم پروازهای بیشتری را در نظر بگیریم تا مردم بتوانند بلیت تهیه کنند و از بعد از ظهر روز جمعه تهیه بلیت بسیار راحت در اختیار متقاضیان که ویزا دارند قرار داده خواهد شد.

معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی گفت: تعداد مجوز ۶۰ هزار نفر است در حال حاضر سفر حدود ۳۱ هزار نفر انجام شده و ۱۲ هزار نفر هم بلیت خریده‌اند و ۱۷ هزار نفر هم ظرفیت وجود دارد که از جمعه عرضه خواهد شد.

آدم نژاد خاطر نشان کرد: مرزهای زمینی برای خروج از کشور بسته ولی برای ورود به کشور مرز مهران باز شده است و حدود ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس را آماده کردیم و از روز شنبه به بعد مستقر خواهیم کرد و روزانه ۴۰۰ اتوبوس در آنجا حضور دارد و همچنین از ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه پیش فروش بلیت‌های برگشت را هماهنگ کردیم و مسئولان تورها و هماهنگ کننده ها می‌توانند پیش فروش برگشت را دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها