jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۳۳۹۱۸۹   ۰۲ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۰:۰۰

مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تجارت سالیانه اعضای شانگهای بالای 3 تریلیون دلار است و اگر درصد ناچیزی از این میزان مبادلات و بازار در اختیار ایران باشد آثار تمامی تحریم‌ها رفع خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین، محمود عباس زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس با اشاره به عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای اظهار داشت:‌ توازن در سیاست خارجی،‌ آسیامحوری و تلاش برای تقویت ارتباط با همسایگان در دستور کار جمهوری اسلامی قرار دارد و این اهداف با پیوستن جمهوری اسلامی با سازمان شانگهای تحقق پیدا کرد.

وی افزود: با عضویت ایران در شانگهای هم شانگهای ظرفیت بیشتری پیدا کرد و توانست فرصت برقراری ارتباط آنها با جمهوری اسلامی را بدست آورد و با خلیج‌ فارس ارتباط پیدا کنند هم ما از فرصت‌های بازرگانی و تجاری آنها استفاده خواهیم کرد این در حالی است که اعضای سازمان شانگهای به خوبی می‌دانند که خلیج‌فارس بزرگ‌ترین کریدور انرژی دنیا،‌ منطقه و جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود و ارتباط با تهران برای آنان و استفاده از فرصت خلیج فارس چه معنایی می‌تواند برای آنها داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: تجارت خارجی اعضای شانگهای در سال بالای 3 تریلیون دلار است و اگر درصد ناچیزی از این میزان مبادلات و بازار در اختیار جمهوری اسلامی باشد به طور طبیعی آثار تمامی تحریم‌ ها رفع خواهد شد البته برخی علائم آن از هم اکنون مشخص است که می‌توانیم عکس‌العمل بازار را ببینیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مغازله‌های سیاسی نافرجام

مغازله‌های سیاسی نافرجام

برابر با گزارش‌هایی که دیروز رسانه‌های اسرائیلی منتشر کردند اولین پرواز عربستان به اسرائیل در فرودگاه بن‌ گوریون بر زمین نشست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها