jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۳۸۲۶۹   ۲۸ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۷:۲۷

دزد حرفه‌ای که برای سرقت 100 گوشی در یک روز با دزد کهنه‌کار شرط‌ بندی کرده بود در جریان پنجمین سرقت خود دستگیر شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، روزهای پایانی هفته گذشته مردی به پلیس110 تهران زنگ زد و خبر داد هنگام عبور از محله‌ای در شرق تهران، سارقی گوشی 50میلیون تومانی‌اش را قاپیده و فرارکرده است. این در حالی بود که سه مرد دیگر هم به فاصله زمانی کوتاه نزد پلیس رفته و از همان سارق شکایت کردند.

ساعاتی بعد سارق قصد سرقت پنجم خود را داشت که مردم او را کتک زده و ناکام ماند و بازداشت شد.

متهم دیروز نزد بازپرس کشیک دادسرای ناحیه34 تهران منتقل شد و به سرقت‌های سریالی‌اش به شیوه گوشی‌ قاپی اعتراف کرد و برای ادامه تحقیقات راهی بازداشتگاه پلیس آگاهی تهران شد.

در جریان جلسه تحقیق فرصتی دست داد تا با این سارق گفت‌وگو کنیم که در ادامه می‌خوانید.

چطور خلافکار شدی؟

ورشکسته و به پیشنهاد دوستم، سارق گوشی شدم. اوایل چندبار از مالباخته‌ها کتک خوردم تا اینکه آموزش‌دیده و سارقی حرفه‌ای شدم.

چند بار زندان رفتی؟

چهارمرتبه و هر بار با سپردن وثیقه آزاد شده و دوباره سرقت‌ های گوشی انجام ‌داده و با فروش آنها رد مال‌های قبلی را می‌دادم و این روند چند بار ادامه داشت.  

از سرقت آخر بگو.

چهارمین بار که زندانی شدم با یک دزد حرفه‌ای هم‌سلول شدم. او گوشی قاپ بود و نوچه‌های فراوان داشت. من سارق تک‌رو بودم و هر طورشده می‌خواست من نوچه‌اش شوم. در حضور هم‌سلولی‌هایمان شرط‌بندی کرد که اگر آزاد شوم و در نصف‌روز در شرق‌تهران 100عدد گوشی از مردم سرقت کنم، 300میلیون تومان بگیرم و اگر باختم نوچه او شوم. من سرقت‌ها را شروع کردم و نوچه‌های او مرا زیرنظر داشتند که در جریان سرقت پنجم دستگیر شدم.

گروه حوادث روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها