jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۳۸۲۴۴   ۲۸ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۱:۲۶

جنبش حماس در واکنش به بازداشت مجدد همه شش اسیر فراری زندان اسرائیلی «جلبوع» اعلام کرد که با وجود دستگیری مجدد قهرمانان «تونل آزادی»، این عملیات به عنوان شاهدی انکار ناپذیر بر شکنندگی و ضعف سیستم امنیتی رژیم صهیونیستی باقی خواهد ماند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، جنبش حماس در بیانیه خود تأکید کرده که مقاومت به قهرمانان عملیات «تونل آزادی» در زندان جلبوع که توانایی فلسطینیان در مقاومت در برابر صهیونیست‌ها تحت هر شرایطی و با هر ابزاری را نشان داده است، درود می‌فرستد.

در بیانیه حماس آمده، با وجود دستگیری مجدد قهرمانان تونل آزادی، این عملیات به عنوان شاهد انکار ناپذیری بر شکنندگی و ضعف سیستم امنیتی رژیم صهیونیستی و ناتوانی آن در مقاومت در برابر خواست فلسطین مقاوم باقی خواهد ماند.

این بیانیه می‌افزاید، کاری که شش زندانی انجام دادند، یک قهرمانی بزرگ، جهاد بزرگ و یک دستاورد بزرگ بود که در کارنامه جهاد و مبارزه مردم فلسطین ما با کلماتی از جنس نور ثبت خواهد شد.

حماس یادآور شده که گردان‌های قسام وعده داده‌اند که شش قهرمان تونل آزادی در راس معامله مبادله قرار خواهند گرفت و آن‌ها با افتخار از زندان‌های اشغالی آزاد خواهند شد و زندانبان صهیونیست خود در‌های سلول این اسرا را باز خواهند کرد.

حدود دو هفته پیش، شش اسیر فلسطینی با حفر تونل در سلول خود، موفق به فرار از زندان فوق امنیتی جلبوع شدند؛ فرار کم سابقه‌ای که یک شکست سنگین امنیتی دیگر را برای رژیم اسرائیل رقم زد.

رژیم صهیونیستی امروز اعلام کرد که دو اسیر فراری دیگر زندان «جلبوع» بازداشت شده اند، یعنی عملا هر شش اسیر فراری از این زندان اسرائیلی مجددا دستگیر شده اند.

«أیهم کممجی» و «مناضل نفیعات» بامداد امروز (یکشنبه) در یک عملیات امنیتی رژیم صهیونیستی در شهر جنین بازداشت شدند.

برخی منابع از وقوع درگیری مسلحانه بین مبارزان مقاومت فلسطین و اشغالگران اسرائیلی در شهر جنین پس از بازداشت دو اسیر فراری از زندان جلبوع خبر دادند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها