jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۱۳۳۸۱۹۱   ۲۸ شهريور ۱۴۰۰  |  ۰۸:۵۰

تیم ملی والیبال ایران امروز در فینال والیبال قهرمانی آسیا به مصاف تیم ملی ژاپن می رود.

واقعیت این است که تیم ملی والیبال ایران در پی جوانگرایی خاص خود که البته باید از چند سال پیش شروع می کرد به سطح جدیدی رسیده است. البته همین جوانان تیم ملی ، پیش از این مراحل و مسابقات بین المللی متعددی را طی کرده بودند. در واقع این تیم، یک تیم جوان و باتجربه است. بسیاری از بازیکنان تیم ملی در لیگ های اروپایی به میدان می روند و چند بازیکن دیگر نیز در لیگ ملت های والیبال بازی کردند و بازی های خوبی از خود به نمایش گذاشتند. برخی از آنها حتی در انتخابی المپیک هم حضور داشتند و حتی در المپیک هم بازی کردند. این تیم با استعداد زیادی که داشت یک سر و گردن بالاتر از همه تیم های آسیایی بود. چین هم به عنوان حریف ایران بعد از چند سال تردید و رخوت اینبار با تیم خوش آب و رنگ و جوانان مستعدی به آسیا آمد. آنها می توانند همپای تیم ایران باشند. آنها در کار سرعتی ابتدا فشار آوردند اما دفاع وسطی ما شامل مجرد و بعدا عابدی که به جای توخته آمد این سرعت را از فشار انداخت. چینی ها بعد از اینکه از لحاظ سرعتی از کار افتادند معطوف به بازی قدرتی شدند. آنها بد سرویس نزدند.

تیم ایران نی در مقابل در توپگیری و دریافت خوب عمل کرد اما به نظر من در سرویس خوب نبود.

از سویی دیگر جواد کریمی نشان داد که بهترین پاسور آسیاست. پاسور چینی ها یعنی یو هم بسیار عالی بود.

ما در تیم ایران چند سوپراستار داریم که نه تنها در آسیا که در دنیا هم می درخشند. برخی از آنها یعنی صالحی و کاظمی در لیگ ملت ها خوش درخشیدند. بازیکنی مثل اسفندایار هم اگر از حالت تردید خارج شود و خودباختگی را کنار بگذارد از درخشان ترین ستاره های ما خواهد بود. لیبروی ما یعنی حضرت‌پور هم عملکرد خوبی داشت. این نکته را هم نباید فراموش کرد که بهروز عطایی نیز به عنوان سرمربی ایران خوب کوچینگ را انجام داد.

از پاسور دوم تیم ملی هم باید بگوییم، یعنی علی رمضانی که نشان داد چقدر هوشیار و باهوش است. مجموعه این بازیکنان امید بزرگی را برای ما ایجاد کرده است.

ما امروز با ژاپن در فینال بازی داریم. آنها ستاره ای به نام ایشی کاوا دارند که در انتخابی المپیک مقابل ما بازی کرد و بسیار خوش درخشید. ژاپن با اتکا به این بازیکن حملات زیادی را ترتیب می دهد و به همین دلیل لازم است تیم ایران در دفاع زوایای راست را ببندد. ژاپن تیم برتری نسبت به چین است. به هر حال تیم ایران لیاقت قهرمانی دارد و از سویی باید هم به آن برسد.

تاکید بر این نکته نیز ضروری است که حمایت از تیم ایران شرط نمی خواهد. باید مراقب باشیم که در حمایت از تیم ملی از چه واژه هایی استفاده می کنیم. بار دیگر ثابت شده است که تیم ایران چه از لحاظ تیمی و چه از لحاظ فردی بهترین تیم آسیاست. به این تیم باید احترام بگذاریم.

جمشید حمیدی – کارشناس والیبال ایران

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها