jamejamonline
گیلان عمومی کد خبر: ۱۳۳۷۴۲۵   ۲۳ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۶:۳۳

چهارمین نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رییس کل دادگستری گیلان برگزار شد.

به گزارش جام جم آنلاین گیلان،نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان با موضوع پیشگیری از ورود پساب کارخانجات و واحد های تولیدی، کشاورزی و صنعتی و فاضلاب های خانگی شهری و روستایی به رودخانه ها و محیط زیست استان صبح امروز برگزار شد.

سید مهدی فلاح میری دادستان مرکز استان در این نشست با اشاره به اهمیت تغییر دیدگاه مدیران و مسئولان استان نسبت به پسماند و نقش آن در آلوده ساختن محیط زیست اظهار داشت: مبدا و منشا آلودگی هایی که از طریق فاضلاب به رودخانه های استان وارد می شود قابل شناسایی است و سازمان محیط زیست باید در این زمینه با حساسیت و دقت بیشتری اقدام نماید.

وی با اشاره به اینکه اراده ای از سوی ادارات و نهاد های متولی در برخورد قاطع قانونی با متخلفان و آلوده کنندگان محیط زیست وجود ندارد تصریح کرد: برای واحد های تولیدی که فاقد سیستم تصفیه فاضلاب هستند نباید مجوز فعالیت صادر شود.

دادستان مرکز استان با تاکید بر اینکه سلامت مردم در گرو اقدامات به موقع مسئولان در حوزه محیط زیست می باشد افزود: سازمان محیط زیست موظف است طی ابلاغی به واحد­های صنعتی بازه زمانی برای آنان تعریف کرده تا در راستای احداث سیستم تصفیه اقدام نمایند و در صورت تخلف، آنان را به دستگاه قضایی معرفی نماید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس گیلان - یادداشت

بیشتر

نیازمندی ها