jamejamonline
لرستان عمومی کد خبر: ۱۳۳۵۸۳۱   ۱۴ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۶:۳۸

نوید روزهای خوش برای کارخانه صدر فولاد خرم آباد

راه اندازی آزمایشی ماشین آلات کارخانه صدر فولاد لرستان

سرویس و راه‌اندازی ماشین آلات و خط تولید کارخانه تعطیل شده صدر فولاد لرستان به صورت آزمایشی آغاز به کار نمود.

راه اندازی آزمایشی ماشین آلات کارخانه صدر فولاد لرستانبه گزارش جام جم انلاین لرستان: کارخانه صدر فولاد خرم‌آباد که در زمینی به مساحت 35 هکتار  احداث شده بود و یکی از بهترین واحدهای تولیدی ذوب آهن و میلگرد بود که سالانه ۶۰۰ هزار تن فولاد تولید می‌ کرد و قرار بود این میزان تولید ۲.۵ برابر شود متاسفانه این مهم نه تنها محقق نشد و به منصه ظهور نرسید بلکه این کارخانه در پاییز سال 96 نتوانست وضع موجود خود را هم حفظ نماید و حدود 4-5 سال گذشته به دلیل بدهی بیش از 150 میلیارد تومانی به سیستم بانکی و عدم تامین سرمایه در گردش به تعطیلی کشیده شد و 180 کارگر، آن از کار بیکار شدند.
 
اما طی بررسی ها و پیگیری های صورت گرفته و برگزاری جلسات مکرر، حال نوید روزهای خوشی برای چرخش تولید در این کارخانه و بازگشت به کار کارگران آن به گوش می رسد.
 
رئیس کل دادگستری لرستان گفت: بر اساس برنامه تدوین شده ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه و در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و حمایت از تولید همچنین اجرای شعار راهبردی سال یعنی پشتیبانی و حمایت از تولید، حمایت‌ها و موانع زدایی بازدید از صدر فولاد انجام شد که این کارخانه یکی از بهترین واحد‌های تولیدی ذوب آهن و میلگرد است که در اوج فعالیت ۲۴۰ نفر اشتغال زایی داشته است.
 
محمد رزم افزود: عدم تامین سرمایه در گردش به مبلغ ۱۵۰میلیارد تومان از دلایل تعطیلی کارخانه صدر فولاد بوده است.
 
وی ادامه داد: شرکت صدر فولاد از طریق حق العمل کاری پیمانکار بخش خصوصی فعالیت خود را شروع می‌کند و در غیر این صورت افرادی از بخش خصوصی سرمایه در گردش مورد نیاز را به عنوان سهامدار در این کارخانه تامین خواهند کرد.
 
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی نیز  از آغاز سرویس و راه‌اندازی ماشین آلات و خط تولید کارخانه  صدر فولاد لرستان به صورت آزمایشی خبر داد.
 
مهرداد ویسکرمی افزود: همچنین مقرر شده تا ظرف حداکثر سه ماه، تعمیرات و بروزرسانی تجهیزات آن انجام شود.
 
وی ادامه داد: بکارگرفتن نیروهای بومی در این واحد در اولویت است و کارگرانی که از گذشته در این شرکت مشغول به کار بوده و اکنون بیکار شده‌اند نیز در اولویت جذب و بازگشت به کار قرار دارند.
 
ویسکرمی بیان کرد: فعالیت شرکت در ۲ نوبت کاری آغاز و میلگرد ۱۲ و ۱۸ به مدت ۱۵ روز تولید شود ضمن اینکه در مدت بروزرسانی تجهیزات، نیروها نیز آموزش لازم را خواهند دید.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه مالک جدید فولاد صدر این است که تا ۴.۵ میلیون تن تولید در قسمت ذوب کارخانه داشته باشند که با این اوصاف بیش از ۲ هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.
 
 
فاطمه حافظی- جام جم لرستان
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس لرستان - یادداشت

بیشتر
نقش راه‌آهن در توسعه گردشگری

نقش راه‌آهن در توسعه گردشگری

حمل‌ونقل بخش مهمی از فعالیت‌ها در بخش گردشگری است که علاوه بر جابه‌جایی گردشگران از مبدأ به مقصد، خود نیز می‌تواند یک جاذبه گردشگری باشد. راه آهن یکی از اقتصادی‌ترین وسایل حمل و نقل محسوب می‌شود.

نیازمندی ها