jamejamonline
بوشهر عمومی کد خبر: ۱۳۳۳۸۶۴   ۰۳ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۵:۰۹

مدیرعامل شبکه آب و فاضلاب استان بوشهر:

طرح آزاد سازی شبکه های آب بوشهر از ریشه درختان آغاز شد

مدیرعامل شبکه آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: با هدف جلوگیری از انسداد شبکه‌های آب و فاضلاب طرح آزادسازی شبکه‏‌های یاد شده از ریشه‏ درختان اکالیپتوس و کنوکارپوس در این استان آغاز شد.

 

 

به گزارش جام جم آنلاین بوشهر و به نقل از روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، عبدالحیمد حمزه پور در تشریح این خبر اظهار داشت: در موارد متعددی مشاهده شده که شبکه‏‌های آب و فاضلاب به دلیل محصور شدن در ریشه درختان با قطع و مسدودی مواجه شدند.

وی بیان کرد: در این راستا به تازگی نیز موردی بی آبی در بندر دیر گزارش شد که پس از بررسی مشخص شد درگیری ریشه درخت آکالیپتوس با شبکه منجر به قطع شدن شبکه آب شده است.

حمزه پور اظهار داشت: ساماندهی شبکه‏‌های درگیر با ریشه های درختان در تعامل با شهرداری‏ها صورت خواهد گرفت که انتظار می رود همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی افزود: در این راستا توجه به محیط زیست و فضای سبز به عنوان یک اصل مورد توجه است و تاحد امکان سعی می شود از قطع کردن درختان جلوگیری و زمینه برای انتقال آن به یک مکان مناسب فراهم شود.

حمزه پور اظهار داشت: درختانی مانند اکالیپتوس و کنو کارپوس پس از مدت کوتاهی بعد از کاشت ریشه های آن به سرعت رشد می کند و به دلیل اینکه به آب کمی نیاز دارد برای تامین آب، ریشه هایشان به سمت آب های زیر زمینی و لوله های فاضلاب سوق پیدا میکنند.

وی گفت: علاوه بر انسداد شبکه های آب در اثر درگیری با ریشه درختان، ورود ریشه درختان به شبکه فاضلاب های شهری سبب می شود تا مجرا فاضلاب ها را بسته و فاضلاب از کف خانه ها بالا بزند.

حمزه پور تاکید کرد: امید است شهرداری ها به عنوان متولی فضای سبز شهر یک راهکار برای حل این معضل پیدا کنند و در انتخاب گونه ‏های سازگار با محیط اطراف شبکه های آب ظرافت بیشتری به خرج دهند.

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس بوشهر - یادداشت

بیشتر
فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث وحدت بیشتر

فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث وحدت بیشتر

استاندار بوشهر در مراسم تودیع و معارفه فرماندار بوشهر گفت: فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث شده تا وحدت که حلقه گمشده اخلاق سیاسی است در بوشهر نسبت به خیلی جاها بیشتر باشد که این همدلی در شتاب توسعه ای موثر خواهد بود.

حساسیت ها برای تامین پایدار گاز

حساسیت ها برای تامین پایدار گاز

همزمان با شروع فصل سرد سال و کاهش دما، صنعت گاز رنگ و بویی دیگر به خود می گیرد. حساسیت ها برای تامین پایدار گاز در همه بخش ها به ویژه واحد های خانگی با اولویت بیشتری از سوی شرکت ملی گاز ایران دنبال می شود.

کلاف سردرگم پیاده راه سازی

کلاف سردرگم پیاده راه سازی

پیاده راه سازی مدتهاست که در میان انبوه مشکلات شهری بوشهر از یاد رفته است و داستان نا تمامی از مشکلات هستند که گریبان مردم کوچه و خیابان را می گیرند.

سرویس بوشهر - گفتگو

بیشتر

نیازمندی ها