jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۳۳۲۸۶۶   ۲۹ مرداد ۱۴۰۰  |  ۲۱:۰۲

استفاده از سوخت بی کیفیت به موتور خودرو آسیب می زند و به طور کلی پیامدهایی را برای اتومبیل به دنبال دارد.

به گزارش جام جم آنلاین، تا به حال شده هنگام رانندگی با اتومبیل صدای جرقه زنی و سایر صدا‌های غیرقابل کنترل را بشنوید؟ تعمیرکاران خودرو معتقد هستند برخی از صداهایی که از موتور ماشین بیرون می آید به دلیل کیفیت نامناسب بنزین است؛ چرا که بنزین آلوده اثرات نامطلوبی بر روی موتور خودرو می گذارد.

متأسفانه، بازرسی کیفیت سوخت در اکثر موارد فقط به صورت سالانه انجام می‌شود و همین بررسی دیر به دیر می تواند بر کیفیت سوخت تاثیر گذار باشد. از آنجایی که بنزین اغلب در زیر زمین نگه داری می‌شود، آب و رسوب سنگ‌ها گاهی اوقات می‌توانند به داخل محفظه‌های سوخت نشت کنند که این موضوع می‌تواند منبع های بنزین را قبل از رسیدن به توزیع انبوه در پمپ بنزین‌ها آلوده کند.

شرکت‌های سازنده خودرو تلاش زیادی می‌کنند تا خودروهایی با موتور‌ کم صدا، کم‌ مصرف و با کارکرد بالا و در یک کلام از هر نظر مطلوب را تولید کنند، اما در این بین گاهی اوقات مشتری نسبت به نوع عملکرد موتور ماشین خود رضایت ندارد و ایراد را به شرکت سازنده نسبت می‌دهد. حال آنکه مشکل اصلا به شرکت خودروساز ارتباطی ندارد.


کارشناسان و مهندسان کارخانه ها معمولا درجه کیفیت بنزین و سایر مایعات مورد نیاز موتور را به اطلاع مشتریان می‌رسانند، اما مالک خودرو از سوخت بی‌کیفیت استفاده می‌کند و همین مسئله دلیل بروز ایرادات مختلف برای موتور خودرو است.

در ادامه قصد داریم مشکلاتی را که با استفاده از بنزین بی‌کیفیت برای خودرو اتفاق می‌افتد، برای شما بازگو کنیم.

نشانه‌هایی است که می گوید از بنزین بی کیفیت استفاده کرده اید!

نشانه هایی وجود دارد که می توان با بررسی آنها متوجه شد که از بنزین بی کیفیت استفاده کرده اید، این علائم عبارتند از: مشکل در راه اندازی خودرو، ایجاد صدای زیاد از موتور خودرو، ریپ زدن حین رانندگی، روشنایی چراغ موتور و افزایش مصرف سوخت.

گفتنی است، هر خودرو‌ نیروی لازم برای حرکت مناسب را از یک فرآیند احتراق پیچیده دریافت می‌کنند که در آن، احتراق، بستگی به تحویل سوخت با کیفیت بالا به محفظه دارد.

اگر این فرایند مختل شود، بنزین‌ به درستی نمی سوزد و احتراق هم قطع می‌شود و در نتیجه منجر به عملکرد مطلوب نمی‌شود که در موارد شدید هم می‌تواند به خودرو آسیب برساند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها