jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۲۵۲۰   ۲۶ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۲۴

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح کرد:

تلاش محققان برای افزودن واکسن رازی در سبد واکسیناسیون

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: محققان موسسه رازی در تلاش هستند واکسن ایرانی کرونا به نام رازی کوو پارس را در فصل پاییز در سبد واکسن کشور قرار دهند.

به گزارش جام جم آنلاین، جلیل کوهپایه زاده روز سه شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: این واکسن ایرانی با موفقیت در حال طی کردن مراحل تست انسانی خود است.

پایان مرحله دوم تست انسانی واکسن رازی کوو پارس

کوهپایه زاده تاکید کرد: واکسن رازی کوو پارس مرحله دوم کارآزمایی بالینی خود را به پایان رساند. نتایج فاز دوم تست انسانی بسیار امیدوارکننده است و اثربخشی و کمبود عوارض این واکسن بسیار مناسب است.

وی تعداد داوطلبان مرحله دوم تست انسانی را ۵۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: این افراد در ۲ گروه ۲۵۰ نفر وارد این طرح مطالعاتی شدند.

فاز سوم تست انسانی واکسن رازی کوو پارس به زودی آغاز می شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: فاز سوم تست انسانی واکسن رازی کوو پارس بعد از تایید سازمان غذا و دارو به زودی آغاز خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد این مرحله با حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار داوطلب اوایل شهریور ماه آغاز شود.

کوهپایه زاده همچنین گفت: امید است نتایج موفقیت آمیز مرحله سوم تست انسانی واکسن رازی کوو پارس تا اوایل مهرماه مشخص شود تا از دغدغه مردم بکاهد.

به گزارش ایرنا، واکسن رازی کووپارس نخستین واکسن تزریقی - استنشاقی پروتئین نوترکیب کرونا است که مطابق با دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت و سخت ترین پروتکل های داخلی درحال ساخت است. مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در این واکسن از روش پروتئینی نوترکیب برای تولید آن استفاده کرده است.

فاز اول کارآزمایی این واکسن اسفند ۱۳۹۹ با ۱۳۳ داوطلب اجرا و در این مرحله دز موثر واکسن مشخص شد. فاز دوم خرداد ۱۴۰۰ با حضور ۵۰۰ نفر انجام شد که براساس آنالیز تیم کارآزمایی بالینی، نتایج آن رضایت بخش است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها