jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۳۰۱۶۵   ۱۳ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۰۴

یک گروه دریایی انگلیسی می‌گوید حادثه ادعایی برای یک نفتکش در دریای عمان، با خروج «متجاوزان» ادعایی از کشتی به پایان رسیده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، مرکز کنترل عملیات‌های تجارت دریایی در انگلیس امروز (چهارشنبه) از پایان ماجرای نفتکش «آسفلت پرینسس» در دریای عمان خبر داد.

به نوشته وبگاه شبکه «اسکای نیوز» در بیانیه این مرکز انگلیسی آمده است که حادثه روز گذشته برای این نفتکش در دریای عمان خاتمه یافته و متجاوزان از کشتی خارج شده‌اند.

در بیانیه صادرشده از سوی این گروه آمده است: «متجاوزان از کشتی خارج شدند. کشتی اکنون امن است. حادثه پایان یافته است».

مرکز کنترل عملیات‌های تجارت دریایی انگلیس این گزارش را از منابع «شخص ثالث» نقل قول کرده و نام یا سمت منبع خود را افشا نکرد.

ادعای مشکوک شب گذشته انگلیسی‌ها درباره این نفتکش در حالی است که برخی تحلیلگران احتمال داده بودند آن‌ها به دنبال توطئه‌چینی و ایجاد بهانه برای اقدام علیه ایران بودند.

شب گذشته خبرگزاری فرانسه ادعا کرده بود که شناور آسفلت پرینسس در حال حرکت به سمت «صحار» - بندری در سواحل شمال عمان - بوده است. قبل از آن نیز خبرگزاری «رویترز» مدعی توقیف‌شدن این شناور در نزدیکی سواحل بندر «الفجیره» بود.

همزمان خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز ادعا کرد چهار نفت‌کش به نام‌های «کوئین ایماثا»، «گلدن بریلینت»، «جگ پوجا» و «ابس» در سواحل امارات عربی متحده از کنترل خارج شده‌اند. با این حال مراجع رسمی این اخبار را تایید یا تکذیب نکردند.

بعد از آن، «سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بروز حوادث امنیتی پی در پی برای کشتی‌ها در خلیج فارس و دریای عمان را مشکوک خواند و نسبت به هرگونه فضاسازی کاذب برای اغراض خاص سیاسی هشدار داد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها