پیشنهاد 60 میلیارد تومانی برای احمد نوراللهی!

کاپیتان شماره هشت و محبوب پرسپولیسی‌ها در فصلی که قراردادش به پایان رسیده و همه در انتظار حضورش در باشگاه و تمدید آن هستند، به ماجرای هشت ساله حضورش در این تیم پرداخت.
کد خبر: ۱۳۲۹۹۷۴

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ورزش سه ،احمد نوراللهی با حضور در برنامه فوتبال برتر و برابر محمدحسین میثاقیان در خصوص اتفاقاتی که در طول سالیان اخیر برایش شکل گرفته و البته موفقیت با این تیم در مسیر دستیابی به پنج عنوان قهرمانی به گفتگو پرداخت.

هافبک پرسپولیس در ابتدای صحبت‌هایش با اشاره به دستیابی سرخ‌ها به پنجمین قهرمانی پیاپی گفت: شرایط خیلی سختی را داشتیم و قطعا از خودگذشتگی خیلی زیادی برای دستیابی به جام پنجم نیاز بود و باید قوی تر ظاهر می شدیم. خدا را شکر با شرایطی که کادرفنی شکل داد و بازیکنانی که باید تحسین کنیم آنها را، علیرغم مصدومیت‌هایی که داشتند بار دیگر به این موفقیت رسیدیم. خیلی ساده گفته می شود پرسپولیس 5 جام به دست آورده اما اگر بخواهیم به این راه ریز شویم شرایط سختی برای تمامی بازیکنان گذشت. در شش سال اخیر تیم پرسپولیس فوق العاده ظاهر شد و در لیگ پانزدهم به دلیل تفاضل گل قهرمان نشد.

نوراللهی با اشاره به عملکرد تیمی و اتحاد این تیم برای دستیابی به موفقیت گفت: به نظرم کار گروهی در این مهم تاثیرگذار بود. باید از آقا سید اسم ببرم که خیلی زحمت کشید. کار فردی نه، در پرسپولیس کار گروهی به نتیجه رسیده است. به کسی اجازه ندادیم که از کار فردی اسم ببرد. کار گروهی سرلوحه کار ما بود. یک تیم یک دل و همدست بودیم که در بازی برای همدیگر جان می دهیم. اگر یک نفر لایی بخورد همه پشت او در می آییم. اتحاد بیشترین کمک را به تیم ما کرده است. در لیگ پانزدهم وقتی قهرمان نشدیم ولی یکصد هزار نفر ما را ایستاده تشویق کردند سهم زیادی در موفقیت ما داشت و این موفقیت‌ها نتیجه حمایت هواداران است.

هافبک ملی‌پوش پرسپولیس درباره اینکه در پنج جام اخیر این تیم در چند تای آن حضور داشته گفت: اولی را یک نیم فصل بودم و بقیه را هم کامل بودیم. برای سربازی راهی تراکتور شدم و یک نیم فصل نبودم.

وی بعد از نشان دادن صحنه های مربوط به جدایی اش از پرسپولیس برای خدمت سربازی گفت: من از بچگی عاشق این تیم بودم. خودم را در مقابل خیلی از هواداران کمتر می دانم. هوادارانی که همه چیزشان پرسپولیس است. جدایی از پرسپولیس سخت است. همیشه مدیون هواداران هستم و روز سختی برایم بود. هواداران همیشه به من لطف داشتند و آن روز هم جو فوق العاده ای شکل دادند و مدیون آنها هستم. من هشت سال در پرسپولیس هستم و البته با توجه به سربازی هفت فصل در این تیم بودم.

نوراللهی درباره حضورش در فاز تهاجمی تیم گفت: در نیم فصل اول کمبود مهاجم داشتیم. کادرفنی و آقا یحیی از من خواست مهاجم بازی کنم. کار سختی بود یک هافبک دفاعی بخواهد مهاجم باشد و شرایط برایم سخت شده بود اما تیم نیاز داشت. خدا را شکر تا حدودی خواسته کادرفنی را برآورده کنم. همین حضور باعث شد تا وقتی به خط هافبک بازگشتم بازی هجومی را داشته باشم.

هافبک دفاعی پرسپولیس درباره تعریف اسکوچیچ که از او به عنوان موتور تیمش یاد کرده گفت: ایشان لطف داشته است. در تیم ملی شرح وظایف من کاملا متفاوت است. به عنوان هافبک آخر بازی می کنم و رو به جلو نمی روم. در پرسپولیس خیلی راحت تر بازی می کنم و احساس آرامش دارم. اعتمادبنفسی که بازیکنان می دهند خیلی خوب است.

تیم سپاهان تا روز آخر مبارزه کرد و جنگید. سپاهان و پرسپولیس خودشان را تیم های دیگر جدا کردند. تا یک جایی خیلی از تیم ها شانس داشتند، مثل گل گهر، استقلال، فولاد و تراکتور. از یک جایی دیگر اما جنگ قهرمانی بین پرسپولیس و سپاهان بود اما خدا را شکر توانستیم این جنگ را ببریم.

وی ادامه داد: 65 امتیاز و قهرمان نشدن سخت است اما تیم نویدکیا فوق العاده عمل کرد و اگر ما نبودیم سپاهان قهرمان می شدیم. ما باید تا آخر می جنگیدیم. ما 2 امتیاز جلو بودیم و به دنبال این بودیم که فقط برنده شویم.

نوراللهی درباره بازی با تراکتور و زمانی که از حریف عقب افتاده بود گفت: زمانی که بازی یک هیچ شد انگار آب سردی روی ما ریخته شد اما اعتمادبنفس بچه ها زیاد بود. فکر می کردم نکند قهرمانی پنجم از دست ما برود. بعد از گل 5 دقیقه بد کار کردیم اما در ادامه فوق العاده و بی نظیر بودیم. مهدی هم خوب کار کرد برای ما. او بازیکن جوانی است و 9 گل زد  و خیلی کمک کرد. خدا را شکر و البته سه بازی آخر خیلی به ما سخت گذشت.

نوراللهی درباره تقابل با استقلال در این فصل و موقعیت هایی که در بازی رفت از دست داد گفت: استقلال تیم خوبی بود و بازی که 2-2 شد و موقعیت هایی را از دست دادم. انتقادها تا یک حدی درست بود اما بعضا هم بی احترامی بود. باید فوتبالی نگاه کرد. باید بر اساس آنالیز فوتبال نظر داد و تحلیل داشت. دومین بار بود که با در دوران فوتبالی ام با گلر حریف تک به تک شده بودم. با این حال به نظرم بهترین بازی فصل من مقابل استقلال بود. یک سری انتقادات شد و چشم پوشی کردم و می خواستم با عملکردم نشان دهم. خیلی از هواداران هم به من بعد از آن بازی محبت داشتم و از آنهایی که حمایت کردند انرژی گرفتم و در ادامه راه بازی کردم.

هافبک سرخ‌ها با اشاره به عملکرد هم‌تیمی‌اش در پست غیرتخصصی گفت: وحید (امیری) واقعا فوق العاده است و در هر پستی باشد عالی است و به من هم خیلی کمک کرد. خودمان فکر نمی کردیم اما عالی کار کرد در پست دفاع چپ.

نوراللهی با اشاره به بهترین گلی که در این فصل گفت: گلی که در بازی رفت مقابل ماشین سازی تبریز در دقیقه 90 زدم عالی بود و به من چسبید. دو روز قبل از این بازی شوهرخاله ام فوت کرد. رابطه نزدیکی با او داشتم و پیش از این بازی درگیر مراسم او بودم و دو روز در راه بودم قبل از این بازی و در نهایت در این بازی گل زدم.

نوراللهی درباره پایان قراردادش و شرایط تمدید آن گفت: از یکی دو سال قبل یک سری پیشنهادات بود. اما همیشه اولویت من پرسپولیس و تیمی که از بچگی عاشق ان بودم. آقای شکوری هم قبلا اشاره کردند. خودم درباره پیشنهاداتی که داشتم در باشگاه از لیگ قطر و دو ساله 60 میلیارد پول می دادند. در آن مقطع هند بودیم و من به آن جواب رد دادم. همیشه اولویت من پرسپولیس بوده اما امیدوارم باشگاه شرایطی نه تنها برای من که برای دیگر بازیکنان شکل دهند. خیلی از بازیکنان از این پول سنگین نمی گذرند. این حق را باید به بازیکنان بدهیم که به فکر آینده اش باشد و هر بازیکنی یک عمر فوتبالی دارد. من همیشه اولویت اول و آخرم پرسپولیس بوده و جدایی از پرسپولیس برایم سخت است. تیمی که از بچگی آن را تشویق می کردم و در نهایت به آرزوی بچگی که پوشیدن پیراهن شماره هشت که عاشق آن بودم برسم.

وی درباره انتشار عکسی از وی در دوران کودکی اش گفت: این بازی مربوط به بازی با بوشهر بود که از شمال به استادیوم آزادی آمدیم. یک خانواده پرسپولیسی دارم و یک عکس هم با پیراهن علی آقا (کریمی) دارم. بازی های زیادی را از شمال به استادیوم آزادی آمدم و حس و حال هواداری را همیشه داشتم. اولویت من پرسپولیس است و امیدوارم باشگاه یک شرایط مناسبی برای تمدید قرارداد شکل دهد. در خانواده ما استقلالی نیست. پدر و مادرم فوتبالی نبودند اما برادرانم همه پرسپولیسی هستند. همسرم هم پرسپولیسی است و خانواده آنها هم پرسپولیسی هستند.

هافبک پرسپولیس در ادامه گفت: این هفته قرار است دوباره مذاکره کنیم و امیدوارم دوباره پیراهن تیمی که از بچگی عاشق آن بودم را در اختیار داشته باشم و این افتخار نصیب من شود.

نوراللهی درباره کری‌هایی که بین آنها و دیگر تیم‌ها و شایعات حمایت از پرسپولیس شکل گرفته گفت: این بحث ها خیلی لوث شده است. اگر تیمی متحد باشد و فقط به فکر فوتبال باشد و به کری توجهی نکند قطعا موفق خواهد شد. تیم ما تمرکزش را روی این گذاشته بود تا به قهرمانی برسد. جام هایی که کسب کردیم بازیکنان از خودگذشتگی زیادی برای آن داشتند. یک سری توهین ها به سمت بی احترامی می روند و تیمی که بخواهد موفق شود باید توانایی را باید در مستطیل سبز نشان دهد. تیم ما واقعا فوق العاده بودند و همه با هم برادر بودند و جان شان را برای هم در زمین می گذاشتند و تیم را به قهرمانی پنجم رساند.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها