jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۶۵۰   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۰۰

همزمان با عملیات گسترده الحشد الشعبی

تروریست ها ۴ دکل برق مرصاد - دیالی عراق را تخریب کردند

همزمان با عملیات گسترده الحشد الشعبی در استان های صلاح الدین و دیالی، وزارت برق عراق اعلام کرد فعالیت «تروریستی تخریبی» باعث تخریب ۴ دکل در خط انتقال مرصاد – دیالی عراق شد.

به گزارش جام جم آنلاین، بعد از تحرکات اخیر داعش در استان های صلاح الدین و دیالی (در نزدیکی مرزهای ایران) با پوشش و هلی برن بالگردهای آمریکایی، تروریست ها خط انتقال برق فشار قوی ۴۰۰ کیلوواتی را در مسیر این منطقه هدف قرار دادند.

این خط انتقال که تحت اداره شرکت دولتی انتقال برق منطقه الوسطی الست امروز یکشنبه با بمب های کارگذاری شده و با هدف قرار دادن ۴ دکل (۲۸۸، ۲۸۶، ۲۸۵ و ۲۸۴) در خانقین و روبروی اداره راه و پل های استان دیالی مورد هدف قرار گرفت.

این عملیات های تروریستی در حالی انجام می شود که «قاسم الکریطی» یکی از فرماندهان الحشد الشعبی روز سه شنبه خبر داد، دوربین های حرارتی فیلم هایی ضبط کرده اند که نشان می دهد بالگردهای آمریکایی عناصر تروریستی داعش را در استان صلاح الدین (هم مرز دیالی؛ استانی که امروز حمله تروریست ها در آن خنثی شد) پیاده کرده اند.

این در حالی است که بهانه آمریکا برای ادامه حضور در عراق مبارزه با داعش است.

الکریطی گفت: آمریکا هیچ جدیتی در مبارزه با داعش ندارد. آمریکا نه تنها با داعش مبارزه نمی کند بلکه از تروریست ها حمایت می کند؛ این واقعیت را دوربین های حرارتی در استان صلاح الدین ثبت کرده اند.

الحشد الشعبی روز چهارشنبه یک حمله تروریست های داعش به مراکز ایست و بازرسی در «نفط خانه» (شمال شرق دیالی)، نزدیک مرزهای ایران و عراق را خنثی کرد.

به گزارش ایرنا، منابعی در الحشد الشعبی به رسانه های عراقی خبر دادند که تلاش تروریست ها ناکام ماند و تلفات یا زخمی در پی نداشت و دوربین های حرارتی را هدف قرار دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها