jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۶۲۱   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۶:۱۶

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از تیراندازی نظامیان ارمنستان به مواضع این کشور در مرز جمهوری خودمختار «نخجوان» و واکنش متقابل خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در خبری مدعی شد که نیروهای نظامی ارمنستان بامداد امروز به سوی مواضع این کشور تیراندازی کرده اند.

وزارت دفاع کشور آذربایجان در بیانیه ای در همین رابطه اعلام کرد: در اول آگوست (امروز) حدود ساعت ۳:۴۵ بامداد (به وقت محلی)، واحدهای نیروهای نظامی ارمنستان در مواضع نزدیک به روستای «آرازدین» در ناحیه «ودی» به سمت مواضع نیروهای ارتش آذربایجان در ناحیه ای در منطقه خودمختار «نخجوان» تیراندازی کردند.

مطابق اعلام این وزارتخانه، نیروهای ارتش آذربایجان اقدام به تیراندازی متقابل کرده اند که در پی چنین واکنشی، تیراندازی های طرف مقابل متوقف شد. ارتش آذربایجان در این نزاع متحمل تلفات نشده است.

بیانیه وزارت دفاع آذربایجان در پایان گفت که وضعیت در حال حاضر در این ناحیه آرام است و نیروهای آذربایجان کنترل اوضاع را در دست دارند.

روابط میان دو جمهوری پیشین اتحاد جماهیر شوروی سابق (ارمنستان و جمهوری آذربایجان) از سال ۱۹۹۱ و در پی ورود نظامیان ارمنستان به منطقه قره باغ رو به تیرگی گرایید.

این مناقشه به طور ناگهانی در سپتامبر سال گذشته به اوج خود رسید و پس از ۴۴ روز مناقشه خونین سرانجام در دهم نوامبر ۲۰۲۰ با امضای توافقی میان باکو- ایروان و با وساطت روسیه به پایان رسید. با این حال هر از گاهی طرفین یکدیگر را به نقض توافق آتش بس متهم می کنند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها