jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۳۷۱   ۰۹ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۵:۴۸

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبر داد؛

تولید بیش از یک میلیون واکسن فخرا در فاز سوم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: تعداد بیشتری از داوطلبان در فاز سوم با واکسن «فخرا» واکسینه خواهند شد که برای این مرحله بیش از یک میلیون واکسن تولید شده است.

به گزارش جام جم آنلاین، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه مراسم افتتاح بزرگترین مرکز تخصصی دندانپزشکی کشور که پیش از ظهر امروز در شهرک شهید رجایی برگزار شد در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت واکسن «فخرا»، گفت: بحمدالله فاز دوم بالینی واکسن فخرا به اتمام رسید و نتایج آن تقدیم وزارت بهداشت شده است. امیدوار هستیم هر چه سریع‌تر نتیجه را دریافت کنیم و با توجه به مجموعه کارهایی که انجام شده، فکر می‌کنیم نتیجه مثبت خواهد بود.

وی افزود: بعد از تایید وزارت بهداشت بلافاصله وارد فاز سوم خواهیم شد، در این فاز که عمومی‌تر است، تعداد بیشتری از داوطلبان با واکسن فخرا واکسینه خواهند شد که برای این مرحله بیش از یک میلیون واکسن تولید شده و آماده است که به محض تایید وزارت بهداشت مورد استفاده قرار بگیرد.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مرکز تخصصی دندانپزشکی شهید فخری زاده که امروز افتتاح شد، گفت وزارت دفاع در پشتیبانی از نیروهای مسلح خدمات مختلفی را ارائه می‌کند. در یک جا آنها را تسلیح و تجهیز به انواع موشک‌ها و سلاح‌ها می‌کند که برای دفاع از کشور ضروری است و در یک جنبه نیز رزمندگان عزیزمان را به لحاظ درمان و زندگی پشتیبانی می‌کند.

امیر حاتمی گفت: ساخت بزرگترین مرکز تخصصی دندانپزشکی کشور در بخش پشتیبانی از نیروهای مسلح کشورمان است. خوشبختانه توانستیم یک مرکز بزرگ دندانپزشکی با صد یونیت دندانپزشکی افتتاح کنیم.

وی با بیان اینکه با این مرکز بیش از ۱۲۰ هزار نفر تحت درمان قرار خواهند گرفت و بیش از ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار درمان را می‌توان در حق آنها در طی یک سال انجام داد، اظهار داشت: امیدوار هستیم با افتتاح این مرکز خدمات کیفی‌تر و ارزنده‌تری را به همکاران و همرزمانمان در نیروهای مسلح و همچنین مردم عزیزمان تقدیم کنیم.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها