پایگاه خبری العهد لبنان

ضربه کاری به ائتلاف سعودی در استان «شبوه» یمن

شیوخ قبایل «شبوه» بزودی با نیرو‌های صنعا که نیرو‌های پیشتاز آنها به منطقه «بیحان شبوه» رسیده‌اند، توافقنامه امضا می‌کنند.
کد خبر: ۱۳۲۹۳۵۳

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما،   ضربه محکمی به عربستان سعودی در استان شبوه یمن وارد شده است. 

پس از آنکه منابع کمیته آشتی قبیله‌ای وابسته به صنعا اعلام کردند که شیوخ قبایل شبوه، به ویژه افراد مجاور استان البیضاء، بزودی با نیرو‌های صنعا که نیرو‌های پیشتاز آن‌ها به منطقه بیحان شبوه رسیده‌اند، توافقنامه امضا می‌کنند، عربستان سعودی و مزدورانش در استان شبوه یمن در معرض تهدیدات بزرگی قرار گرفتند.

این منابع در گفتگو با شبکه تلویزیونی العالم افزودند توافقنامه ارائه شده از سوی قبایل شامل شرایط اخراج ائتلاف سعودی و عوامل آن از جمله حزب اصلاح و دیگر عوامل آن از مناطق تحت نفوذ آن‌ها در ازای تبدیل نشدن این مناطق به میدان‌های جنگ میان صنعا و دشمنان آن خواهد بود.

این منابع اعلام کردند انتظار می‌رود توافق بین صنعا و قبایل در چند روز آینده در قالب سند آشتی منعقد شود.
یک منبع نزدیک به رئیس شورای آشتی قبیله‌ای وابسته به صنعا، شیخ ضیف الله رسام، در گفتگو با "العالم" فاش کرد قبایل بیحان هیئتی از برخی از شیوخ این منطقه را برای هماهنگی در این زمینه به صنعا فرستادند.

در هفته‌های گذشته، نیرو‌های صنعا با وارد کردن خسارت و هزینه به نیرو‌های ائتلاف سعودی در تعدادی از مناطق بیحان در استان نفت خیز شبوه پیشروی کردند که این امر نگرانی بین المللی را منجر شد و بازتاب آن از طریق تحرکات‌های نظامی بسیار از سوی فرانسه و آمریکا در آب‌های سرزمینی یمن مشاهده شد.
گفتنی است پاریس و واشنگتن، ثروت نفتی این استان را در اختیار دارند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها