jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۰۷۵   ۰۷ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۸:۴۴

سخنگوی وزارت دفاع چین اعلام کرد: نیرو‌های مسلح روسیه در تمرینات نظامی مشترک با پکن که ماه آینده در شمال چین اجرا می‌شود، شرکت خواهند کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وو چیان، سخنگوی وزارت دفاع چین امروز (پنجشنبه) از برگزاری تمرینات مشترک نیرو‌های نظامی روسیه و چین در منطقه خودمختار هوئی نینگ شیا در نیمه اول ماه اوت (اواسط و اواخر مرداد) خبر داد.

سخنگوی وزارت دفاع چین اعلام کرد: بر اساس توافق حاصل شده بین پکن و مسکو، نیرو‌های مسلح روسیه در تمرینات نظامی "West / Interaction-۲۰۲۱" که در آغاز و اواسط ماه اوت در منطقه هوئی نینگ شیا در شمال چین اجرا می‌شود، شرکت خواهند کرد.

وو چیان تصریح کرد: این تمرینات در محل پایگاه آموزش ارتش در شمال چین اجرا می‌شود. روسیه و چین با تشکیل یک مرکز فرماندهی مشترک قرار است نیرو و همچنین هواپیما و توپ جنگی را برای مشارکت در این تمرینات نظامی اعزام کنند.

سخنگوی وزارت دفاع چین تأکید کرد: این تمرینات به منظور تقویت و توسعه یک مشارکت استراتژیک جامع بین روسیه و چین، حفظ صلح و ثبات منطقه‌ای و نشان دادن عزم راسخ دو کشور برای مبارزه با تروریسم است.

روز گذشته، وی فنگ، وزیر دفاع چین در دیدار با سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در حاشیه نشست وزرای دفاع سازمان همکاری شانگ‌های در تاجیکستان اعلام کرد: روابط چین و روسیه پایدار است و به نیروی بسیار مهمی در ایجاد ثبات جهانی تبدیل شده است.

فنگ افزود دو کشور باید تمام هماهنگی‌های دو جانبه را تقویت و توسعه روابط را به شکلی پایدار و در سطحی بالا حفظ کنند.

او در این دیدار تاکید کرد: در پاسخ به تحولات افغانستان و آسیای مرکزی و مبارزه با تروریسم، چین و روسیه باید مواضع هماهنگی داشته باشند، همکاری‌ها را تقویت و از منافع اصلی دو کشور دفاع کنند و برابری و عدالت در عرصه بین‌المللی و ثبات و امنیت منطقه‌ای را مورد محافظت قرار دهند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها