استاندار کرمانشاه؛

جشنِ "ثبت جهانی اورامانات" هفته آینده برگزار می‌شود

استاندار کرمانشاه با تبریک ثبت جهانی منطقه اورامانات، این اتفاق مبارک را نویدبخش روزهای خوب برای این منطقه دانست و افزود: با ثبت جهانی این منطقه، اورامانات ثروتمندتر خواهد شد.
کد خبر: ۱۳۲۸۸۸۷
به گزارش جام جم آنلاین کرمانشاه؛ به نقل از ایسنا، هوشنگ بازوند ، با تبریک ثبت جهانی منطقه اورامانات، این رخداد را یک شادی مضاعف در روز ملی کرمانشاه عنوان کرد و افزود: امروز پنجم مردادماه روز ملی کرمانشاه است و در این روز یک اتفاق خوشایند رخ داد و آن ثبت جهانی منطقه اورامانات است.

وی افزود: امروز طی مراسمی در کشور چین، منطقه اورامانات  در حضور نمایندگانی از 139 کشور جهان معرفی شد و در نهایت در همین مراسم این منطقه به عنوان یک اثر جهانی به ثبت رسید.

بازوند تصریح کرد: اولین ثمره این اتفاق معرفی اورامانات به 139 کشور جهان بود که کار ارزشمندی است و در آینده برکات آن شامل حال این منطقه خواهد شد.

وی افزود: اینکه این منطقه در روز ملی کرمانشاه به ثبت رسیده موجب خواهد شد در سالهای آینده بتوانیم قویتر برنامه‌های روز ملی کرمانشاه را پیش ببریم.

سالهای آینده شاهد حضور خیل گردشگران در "اورامانات" خواهیم بود

بازوند در ادامه با اشاره به برکات بسیار این رخداد در سالهای آتی، گفت: با پشت سرگذاشتن دوران کرونا، منطقه اورامانات در آینده شاهد حضور خیل گردشگران خارجی برای بازدید از این منطقه خواهد بود.

وی افزود: اینکه می گویم استان کرمانشاه استان ثروتمندی است امروز با ثبت این اثر ثروت اورامانات چند برابر شد و جا دارد به تمام مردم استان این اتفاق خوب را تبریک بگوییم.

استاندار کرمانشاه از برگزاری مراسمی به همین مناسبت در هفته آینده در منطقه اورامانات خبر داد.
وی به مزیت های دیگر ثبت جهانی این منطقه اشاره کرد و افزود: با این اتفاق، زبان و لهجه و فرهنگ اورامانات حفظ خواهد شد و این فرهنگ به دنیا معرفی می شود و سالیانه هم اعتباری از سوی صندوق میراث جهانی به آن اختصاص داده خواهد شد.

بازوند در ادامه اشاره ای هم به روند پیگیری ثبت جهانی این اثر داشت و افزود: از سال 98 استارت جدی کار با تشکیل ستاد پیگیری ثبت جهانی اورامانات زده شد که مسئولیت آن با من بود و در راستای پیگیری های انجام شده اواخر سال 98 نامه ای به رییس جمهور زده و تاکید کردم که پیگیری ثبت جهانی این منطقه کم از احداث کارخانجات و ... مختلف در این استان نیست و برکات بسیاری شامل حال این منطقه خواهد شد که ایشان هم در دستور ویژه به وزیر گردشگری پیگیری این موضوع را خواستار شدند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به 409 هزار متر عرصه و حریم منطقه اورامانات، گفت: از این میزان بیش از 60 درصد آن در استان کرمانشاه و مابقی در محدوده استان کردستان قرار دارد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها