jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۷۳۴   ۰۵ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۳۱

وزیر آموزش و پرورش گفت: پس از ۱۹ ماه تعطیلی مدارس، می‌خواهیم به سمت بازگشایی مدارس برویم.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل ازخبرگزاری، محسن حاجی میرزایی در حاشیه اجلاس روسای آموزش و پرورش در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: اگر تا پیش از این برخی‌ها به تعطیلی و یا مجازی بودن مدارس تاکید داشتند امروز بر آموزش حضوری دانش آموزان تاکید دارند.

وی خاطرنشان کرد: اگر به رعایت فاصله اجتماعی در مدارس ملزم شویم باز هم مدارس را بازگشایی می‌کنیم و با رعایت فاصله‌ها کلاس‌ها را برگزار خواهیم کرد.

حاجی میرزایی تاکید کرد: ۳۰ درصد مدارس ما جمعیتی کمتر از ۵۰ دانش آموز دارند که برای فاصله گذاری دانش آموزان مشکلی نداریم و برای مدارس با دانش آموزان بیشتر نیز آن‌ها را در روز‌های هفته توزیع می‌کنیم به طوری که بخشی به صورت حضوری و بخشی به صورت غیرحضوری به آموزش خود ادامه دهند.

وی گفت: درباره الزامی و یا اختیاری بودن حضور دانش آموزان در مدارس، ستاد ملی کرونا تصمیم گیری خواهد کرد، اما ما از خانواده‌ها می‌خواهیم که برای آموزش بهتر از آمدن فرزندان خود در مدرسه‌ها خودداری نکنند.
حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: دور بودن دانش آموزان از مدرسه مخاطرات بیشتری برای دانش آموزان دارد و به سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آن‌ها آسیب خواهد رساند.

وی افزود: تجربه ما در یک و نیم سال گذشته نشان می‌دهد که معلم و کلاس درس هیچ جایگزینی ندارد و آموزش مجازی نمی‌تواند خواسته‌های دانش آموزان و معلمان را برآورده کند.
حاجی میرزایی گفت: به خانواده‌ها این اطمینان را می‌دهیم که قطعا شیوه نامه‌های بهداشتی در مدارس را رعایت خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: واکسیناسیون معلمان از پس فردا آغاز خواهد شد و یک میلیون و دویست هزار معلم به مدت ده روز اولین مرحله واکسیناسیون خود را انجام خواهند داد.

وی افزود: بازگشایی امسال مدارس همزمان با تغییر دولت انجام می‌شود که این مسئولیت ما را دو چندان خواهد کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: ما آمادگی لازم را برای ارائه تجربیات خود در شش محور به دولت جدید داریم تا بتوانیم سال تحصیلی جدید را به خوبی آغاز کنیم.

وی افزود: تا به امروز وزارت بهداشت برنامه‌ای برای واکسیناسیون دانش آموزان نداشته است و در صورتی که تصمیم بر این موضوع باشد ما آمادگی لازم را خواهیم داشت.

حاجی میرزایی به تعیین تکلیف معلمان غیررسمی اشاره کرد و افزود: بیش از یک صد هزار معلمی که تا قبل از سال ۹۲ در آموزش و پرورش فعالیت داشتند بر اساس قانون باید تبدیل وضعیت شوند که تا پایان این دولت این تبدیل وضعیت انجام خواهد شد و ما ۵۰ هزار معلم غیررسمی را از مهر امسال به صورت رسمی به کار خواهیم گرفت.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها