jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۷۱۱   ۰۵ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۲۵

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تشریح کرد

توصیه‌های پلیسی درج آگهی و معامله درسایت‌های خرید و فروش کالا/ چطور در دام کلاهبرداران نیفتیم؟

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا راه‌های پیشگیری از کلاهبرداری مجرمان سایبری در سایت‌های واسطه گر اینترنتی را تشریح کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه آگهی‌دهندگان در سایت‌های واسطه‌گر اینترنتی بعضاً طعمه مجرمان سایبری می‌شوند اظهار داشت: افرادی که قصد انتشار آگهی در سایت‌های واسطه گر اینترنتی را دارند باید مراقب پیامک جعلی پرداخت هزینه باشند چرا که احتمال دارد پس از ثبت آگهی پیامکی جعلی مبنی بر پرداخت هزینه انتشار آگهی برایشان ارسال شود.

وی گفت: این پیامک‌ها از شماره‌های ناشناس ارسال شده و نباید به آن‌ها توجه کنند.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: بعد از درج آگهی و پیدا شدن خریدار، در صورتی که خریدار مبلغ وجه کالا را به حساب افراد انتقال داد حتما اصالت رسید بانکی و تصویر آن را باید بررسی کرد چراکه احتمال دارد این رسید جعلی باشد.

وی افزود: برای اطمینان از انتقال وجه به حساب بانکی فعال کردن سرویس پیامک بانک کمک کننده است.

سرهنگ رجبی با اشاره به اینکه باید توجه کرد که خریدار حتما از حساب بانکی خود، وجه را بپردازد خاطرنشان کرد: چراکه احتمال دارد بهای کالا از یک حساب سرقتی به کارت واریز شود.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا خاطرنشان کرد: در هنگام انجام معاملات با مبالغ زیاد حتما با رویت کارت ملی مشتری یا خریدار از هویت وی اطمینان پیدا کرده و مبلغ معامله را از طریق حساب بانکی همان فرد انجام دهند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها