jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۶۸۹   ۰۵ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۵۱

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران با بیان اینکه تاکنون حدود ۱۰ هزار تخت بیمارستانی را در تهران زیر بار کرونا آوردیم، گفت: داریم یک بررسی مجدد می‌کنیم تا از ظرفیت تخت‌های ارتش و نیروهای مسلح و تامین اجتماعی نیز ظرف یکی دو روز آینده استفاده کنیم. حال اگر در ادامه نیاز شود، به سمت برپایی بیمارستان‌های صحرایی می‌رویم.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر نادر توکلی، درباره وضعیت تخت‌های بستری کرونایی در تهران، گفت: تاکنون حدود ۱۰ هزار تخت بیمارستانی را در تهران زیر بار کرونا آوردیم و از این به بعد دیگر محدودیت‌مان شدید است. بر همین اساس در حال حاضر عمده برنامه‌ریزی که انجام می‌دهیم، این است که با توجه به اینکه باید یک تناسبی در تخت‌های مختلف ایجاد کنیم، هدف این است که سراغ جا‌هایی مانند تامین اجتماعی و نیرو‌های مسلح رویم که می‌توان با کمک آنها، ظرفیت تخت‌ها را افزایش داد.

وی افزود: البته همکاری تامین اجتماعی در این زمینه بسیار خوب بوده است. با این حال داریم یک بررسی مجدد می‌کنیم تا از ظرفیت تخت‌های ارتش و نیرو‌های مسلح نیز ظرف یکی دو روز آینده استفاده کنیم. اگر این ظرفیت افزایش یابد و بتواند پاسخگو باشد، ان‌شاءالله کمک‌کننده است.

توکلی گفت: یکی دیگر از برنامه‌ها توسعه تخت‌های سرپایی برای کرونا است که این موضوع را هم دنبال می‌کنیم تا در این حوزه هم از ظرفیت تامین اجتماعی و نیرو‌های مسلح کمک بگیریم.

وی با بیان اینکه حداکثر پنج تا ۱۰ درصد از ظرفیت تامین اجتماعی و نیرو‌های مسلح اضافه می‌شود، گفت: در حال حاضر در بحث جایابی مقداری مشکل داریم. زیرا در جایابی‌ها بیماران عمدتا در اورژانس قرار می‌گیرند. یعنی بیمار در اورژانس بستری می‌شود و در شیفت بعد به بخش منتقل می‌شود. البته بیماران از خدمت محروم نمی‌شوند و خدمات مورد نیازشان را دریافت می‌کنند. طبیعتا پزشک متخصص بیمار را در اورژانس ویزیت می‌کند، اقدامات تشخیصی و درمانی انجام می‌شود، اکسیژن می‌گیرد و در شیفت بعد به بخش منتقل می‌شود.

توکلی درباره نیاز به برپایی بیمارستان‌های صحرایی گفت: فعلا می‌خواهیم حداکثر ظرفیت نیرو‌های مسلح و تامین اجتماعی را هم پای کار آوریم و بعد اگر در ادامه نیاز شود، به سمت برپایی بیمارستان‌های صحرایی می‌رویم. فعلا داریم مدیریت می‌کنیم تا این وضعیت جمع و جور شود. حداکثر ظرفیتی که می‌توان از تامین اجتماعی و نیرو‌های مسلح استفاده کرد، مجموعا ۵۰۰ تا ۶۰۰ تخت است.

وی تاکید کرد: پیک پنجم از تمام پیک‌ها بدتر بوده است. در پیک‌های قبلی در بیشترین حالت ابتلا، ۹۰۰۰ بیمار بستری کردیم، اما در پیک فعلی به ۱۰ هزار بستری رسیدیم. در پایان این هفته مشخص می‌شود و اگر کمک و استفاده از ظرفیت تامین اجتماعی و نیرو‌های مسلح پاسخگو نباشد، به سمت برپایی بیمارستان‌های صحرایی می‌رویم.

توکلی درباره وضعیت دارو و اکسیژن در بیمارستان‌ها، گفت: مشکل عمده‌ای در این زمینه به ویژه در بخش دولتی نداریم. در زمینه اکسیژن مشکل جدی نداریم، هرجا که کمبودی هم داشته باشد، با تانکر‌های اکسیژن مایع جبران می‌شود. درباره دارو‌هایی مانند رمدسیویر هم بر اساس نیاز روزانه‌ای که به سازمان غذا و دارو اعلام می‌کنیم، بر اساس آن به ما تخصیص سهمیه می‌دهند و مشکلی هم در این زمینه نداریم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها