jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۶۸۸   ۰۵ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۵۹

اگر داوطلبی در روز‌های باقی‌مانده به برگزاری کنکور دچار علائم مشابه با کرونا یا حتی مبتلا به کرونا شد، باید چند نکته را رعایت کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تنها یک روز دیگر تا اولین روز برگزاری کنکور کارشناسی ارشد باقی مانده است. براین اساس سازمان سنجش به دلیل گسترش همه‌گیری ویروس کرونا، برای رفاه حال داوطلبانی که به این ویروس مبتلا شده‌اند، تدابیری اندیشیده است.

پیش از این باید داوطلبانی که از ابتلا خود به بیماری کرونا مطلع بودند در سایت سازمان سنجش فرم خود اظهاری خود را پر می‌کردند، اما مدت زمان پر کردن این فرم به پایان رسیده است، اگر داوطلبی در این مدت باقی مانده، از بیماری کرونا خود مطلع شود، چه باید کند؟

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ که به بیماری کرونا مبتلا شدند و فرم خود اظهاری را پر نکردند، برای حل این موضوع می‌توانند با مدارک معتبر پزشکی خود به باجه‌های رفع نقص مراجعه کنند و ضمن ارائه مدارک و مستندات لازم ابتلای خود به بیماری کرونا را اعلام کنند.

داوطلبان مبتلا به کرونا درصورتی که برای مراجعه به باجه‌های رفع نقص دچار مشکل هستند، می‌توانند مدارکشان را به وسیله یکی از اعضای درجه یک خانواده‌شان ارائه کنند. همچنین اگر داوطلبی در روز برگزاری کنکور خود متوجه برخی علائم مشابه یا ابتلا به کرونا شد، باید قبل از آغاز کنکور به مسئولان حوزه برگزاری کنکور ارشد مراجعه و موضوع را اعلام کند.

برای مهار شیوع ویروس کرونا، نیاز است تا داوطلبان شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند، حوزه‌های برگزاری آزمون از ساعت ۶:۳۰ صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلبان خواهد بود، بنابراین برای پیشگیری از تجمع، حضور را به دقایق پایانی موکول نکنید و هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر متقاضیان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ کنید.

هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده کنید، در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کنید. سعی کنید از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می­‌شود نظیر صندلی­‌ها، دستگیره در­­ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و... خودداری کرده و از دستمال کاغذی استفاده کنید.

داوطلبان برای دریافت آدرس باجه‌های رفع نقص نزدیک به محل سکونت و شهر خود می‌توانند به را سایت سازمان سنجش، مراجعه کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها