jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۶۶۸   ۰۵ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۹:۲۷

رئیس هیأت مدیره مرکز ملی یون درمانی ایران خبر داد

درمان قطعی سرطان در مرکز ملی یون درمانی ایران

رئیس هیأت مدیره مرکز ملی یون درمانی ایران گفت: در مرکز یون درمانی ایران، دی ان‌ای بافت‌های سرطانی با یون‌هایی با سرعت نور نابود و سرطان درمان می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،  علی اصغر زارعان رئیس هیأت مدیره مرکز ملی یون درمانی ایران در ارتباط با خبر بامدادی شبکه اول در خصوص این مرکز افزود: از سال ۱۳۹۵ بحث ایجاد این مرکز شروع شد و در سال ۱۳۹۷ عملیات اجرایی آن کلید خورد.

وی ادامه داد: هدف تأسیس این مرکز درمان قطعی برخی از سرطان‌ها با استفاده از پرتودهی با سیستم سینکروتورون است و یکی از مدرن‌ترین روش‌های موجود درجهان برای درمان سرطان به حساب می‌آید.

 زارعان گفت: در این روش ذرات پروتون با سرعتی بیشتر از سرعت نور در جهت تخریب بافت‌های سرطانی به کار گرفته می‌شود و مزیت آن نسبت به روش‌های دیگر درمان سرطان، جلوگیری از آسیب به بافت‌های سالم و از بین بردن دی ان‌ای سلول‌های سرطانی است.

وی ادامه داد: این طرح یکی از بزرگترین طرح‌های ملی است که با همکاری چند کشور جهانی دنبال شده است و نمونه آن تنها در ۶ کشور وجود دارد و امروز مرحله آزمایش تجهیزات انجام خواهد شد و تا سال آینده آماده پذیرش بیمار می‌شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

واکسیناسیون، تنها راه نجات

واکسیناسیون، تنها راه نجات

براساس ‌اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده، می‌توان گفت‌ به ترتیب حدود 39 و 13درصد از بیماران گرفتار کرونا در کشورهای کلمبیا و اکوادور به واریانت «مو» مبتلا شده‎اند.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها