jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۲۸۳۱۳   ۰۳ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۱۱

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تشریح کرد

بارش پراکنده در برخی نقاط کشور / روند کاهشی دمای هوا از چهارشنبه

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده و احتمال وقوع رعد و برق در برخی مناطق کشور خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی اظهار کرد: امروز در استان گیلان، برخی نقاط مازندران، ارتفاعات گلستان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی افزایش ابر، بارش پراکنده و احتمال وقوع رعد و برق و در برخی مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب و جنوب غرب کرمان، هرمزگان، نیمه جنوبی فارس و ارتفاعات زاگرس مرکزی به ویژه در ساعات بعداز ظهر افزایش ابر و رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز دوشنبه و سه‌شنبه (۴ و ۵ مردادماه) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهد بود و تنها دوشنبه در گیلان، اردبیل، برخی مناطق آذربایجان شرقی و هرمزگان و سه‌شنبه در استان اردبیل، برخی نقاط آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان چهارشنبه (۶ مردادماه) در نوار شمالی کشور و ارتفاعات رشته کوه البرز و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: از چهارشنبه تا پایان هفته دمای هوا در بیشتر مناطق کشور روند کاهشی دارد و از گرمای هوا کاسته خواهد شد. پنج شنبه (۷ مردادماه) در استان‌های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز (۳ مردادماه) تا اواسط هفته در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور، وزش باد شدید پدیده غالب است که در پاره‌ای از مناطق سبب خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد شد، گفت: دریای خزر طی دو روز آینده مواج خواهد بود. طی پنج روزآینده نیز مناطق شرقی دریای عمان مواج و متلاطم است. دوشنبه و سه‌شنبه (۴ و ۵ مردادماه) تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۴ مرداد) صاف، گاهی همراه با وزش باد و در بعداز ظهر قسمتی ابری با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۹ سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه (۵ مرداد) صاف در اواسط روز وزش باد و در بعد از ظهر نیمه ابری با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان درباره گرمترین و خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور طی امروز و فردا (۳ و ۴ مردادماه) اظهارکرد: اهواز با بیشینه دمای ۵۰ و۵۱ درجه سانتیگراد و اردبیل با بیشینه دمای ۲۴ و۲۷ درجه سانتیگراد گرمترین و خنک‌ترین مرکز استان کشور خواهند بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها