jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۲۷۳۰۸   ۲۷ تير ۱۴۰۰  |  ۱۹:۰۰

پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری زورگیرانی خبر داد که با تهدید قمه از شهروندان سرقت می‌کردند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ کارآگاه سعید دالوند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفتگو با فارس از دستگیری دو نفر سارق به عنف و زورگیر خبر داد.

سرهنگ کارآگاه سعید دالوند در تشریح خبر فوق اظهار داشت: نوزدهم تیرماه پرونده ای با موضوع سرقت بعنف (زورگیری) به دنبال شکایت یک شهروند خانم به همراه دو نفر متهم دستگیر شده به اسامی علی و منوچهر از طریق کلانتری 123 نیاوران به منظور رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی تصریح کرد: محتویات پرونده حاکی از آن بود که ظهر نوزدهم تیرماه در خیابان فرمانیه هنگامی که شاکی از خودرو خود پیاده شده، بلافاصله متهمان دستگیر شده سوار بر یکدستگاه موتورسیکلت هوندا فاقد پلاک به وی نزدیک شده و متهم ردیف دوم به نام منوچهر با تهدید قمه اقدام به سرقت به عنف یکدستگاه گوشی تلفن همراه آیفون شاکی (به ارزش حدود پانصد میلیون ریال) نموده و اقدام به فرار می‌ کند که در اثر نقص فنی، موتورسیکلت به زمین خورده و علی توسط شهروندان دستگیر شده و همدستش با قمه ای که در دست داشته به سمت شهروندانی که به کمک شاکی آمده بودند حمله ور شده و از صحنه سرقت متواری می‌شود.

وی گفت: در ادامه همزمان با وقوع سرقت یکدستگاه خودرو پراید با چهارنفر سرنشین، سارق قمه بدست را در جلوی درب بیمارستان فرمانیه زمین گیر کرده و مانع از فرار او می شوند و نهایتاً متهمان دستگیر شده تحویل عوامل انتظامی می شوند و رسیدگی به پرونده و جرایم ارتکابی متهمان موصوف در دستور کار کارآگاهان مبارزه با جرائم خشن پایگاه قرار گرفت.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی ابراز داشت: در گام اول پی جویی استعلام لازم بعمل آمده و مشخص شد موتورسیکلت توقیف شده از سارقان دارای سابقه سرقت بعنف از کلانتری 147 گلبرگ است؛ مالک وسیله نقلیه به پایگاه یکم دعوت و در مواجهه حضوری با متهمان موفق شد که علی را شناسایی کرده و بیان داشت، عصر هجدهم تیرماه با موتورسیکلت در میدان 44 هفت حوض درحال تردد بودم که متهم به همراه یک نفر دیگر سوار بر یکدستگاه موتورسیکلت هوندای قرمز رنگ (فاقد پلاک) با تهدید قمه به وی حمله ور شده و با توسل به زور اقدام به سرقت موتورسیکلتش کردند.

دالوند افزود: در ادامه طی تحقیقاتی که از متهم صورت پذیرفت، علی اظهار داشت که سرقت موتورسیکلت شاکی را با همدستی یکی از دوستانش بنام وحید که در حال حاضر متواری است انجام داده و در تحقیقات تکمیلی علی و منوچهر صراحتاً اعتراف کردند که با استفاده از موتورسیکلت توقیفی سرقت های به عنف متعددی را در مناطق شمال تهران انجام و اموال سرقتی را به خریداران رهگذر می فروختند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان گفت: با اعتراف صریح متهمان و با تلاش و پیگیری کارآگاهان تاکنون تعداد 12 نفر از مالباختگان شناسایی شده و اقدامات پلیسی جهت دستگیری دیگر متهم متواری به نام شهروز و شناسایی سایر مالباختگان احتمالی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها