jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۷۱۱۰   ۲۷ تير ۱۴۰۰  |  ۰۸:۲۹

معاون وزیر حقوق بشر یمن در واکنش به سر بریدن دو اسیر یمنی دو اسیر یمنی به دست عناصر گروه تروریستی القاعده و داعش گفت: گروه‌های تکفیری بخشی از فعالیت آمریکا است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، "علی الدیلمی" معاون وزیر حقوق بشر یمن گفت که گروه‌های تروریستی بخشی از فعالیت‌های دولت آمریکا است.

وی افزود: جنایتی که در البیضاء صورت گرفت قبلا در عراق و افغانستان صورت گرفته بود.

تروریست‌های القاعده و داعش اخیرا دو اسیر از نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را در البیضاء سر بریدند.

الدیلمی اظهار داشت: پس از جنایت سر بریدن دو اسیر یمنی توسط گروه‌های تکفیری، صلیب سرخ باید سریعا وارد عمل شود.

معاون وزیر حقوق بشر یمن گفت: سازمان ملل متحد و نهاد‌های بین المللی باید برای پیشبرد پرونده تبادل اسرا فورا وارد عمل شوند، زیرا جان اسرا در خطر است.

وی گفت: امارات و عربستان سعودی مسئول گروه‌های تروریستی که دو اسیر یمنی را سربریدند هستند.

المرتضی: واشنگتن با تروریست‌ها در یمن در ارتباط است

"عبدالقادر المرتضی" رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن گفت: خون اسرایی که اخیرا به دست تکفیری‌ها سربریده شدند به دنیا ثابت کرد که واشنگتن با این تروریست‌ها در ارتباط است.

وی افزود: بریده شدن سر اسرای یمنی به دست داعش و القاعده نشان داد که طرف مقابل در تمام نبرد‌ها عناصر این دو گروه تروریستی را به خدمت می‌گیرد.

المرتضی گفت که سازمان ملل متحد هنوز هیچ موضعی در قبال جنایتی که علیه دو اسیر یمنی صورت گرفته اتخاذ نکرده است.

وی اظهار داشت: سکوت نهاد‌های وابسته به سازمان ملل متحد تبانی آن‌ها را با جنایتکارانی که علیه اسرای یمنی مرتکب جنایت جنگی می‌شوند ثابت می‌کند.

این مقام یمنی از سازمان ملل متحد و نماینده جدید این سازمان خواست که جنایت‌های جنگی صورت گرفته علیه اسرا در یمن را محکوم کرده و موضعی روشن در قبال این جنایت‌ها اتخاذ کند.

ادامه نقض آتش‌بس از سوی ائتلاف متجاوز سعودی

اتاق عملیات افسران ارتباط و هماهنگی برای رصد نقض آتش‌بس از سوی متجاوزان در استان الحدیده از ثبت ۲۰۱ مورد نقض آتش‌بس در این استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها