پس از حملات راکتی و پهپادی پی‌در‌پی؛

آمریکا در سوریه پدافند هوایی مستقر کرد

منابع سوری از هدف قرار گرفتن پایگاه نیروهای اشغالگران آمریکایی در حومه شرقی دیرالزور خبر دادند.
کد خبر: ۱۳۲۶۴۲۹

به گزارش جام جم آنلاین، خبرنگار سانا به نقل از منابع محلی سوری از حمله جدید به پایگاه آمریکایی‌ها در حومه شرقی دیرالزور خبر داد.

این منابع اعلام کردند: ستونی از دود از اطراف محیط پایگاه اشغالگران آمریکایی در میدان نفتی العمر در حومه شرقی دیرالزور به هوا برخاسته است.

صابرین نیوز هم از شنیده شدن صدای انفجارهای شدید در نزدیکی میدان نفتی عمر در مرز عراق و سوریه که نظامیان آمریکایی در آن قرار دارند، خبر داد.

بر اساس این گزارش، ستونی از دود از اطراف پایگاه آمریکایی‌ها در میدان نفتی العمر به هوا برخاسته است.

جزئیات بیشتری از این حمله هنوز منتشر نشده است.

نظامیان آمریکایی در چند پایگاه نظامی در سوریه مستقر هستند که مهمترین آنها در نزدیکی میدان نفتی العمر و میدان گازی کنیکو در استان دیرالزور و التنف در جنوب شرق سوریه است.

این در حالی است که ساعاتی قبل، پایگاه خبری ام اس پرس اعلام کرد که آمریکا در پی حملات راکتی و پهپادی صورت گرفته به پایگاه‌های خود در شرق سوریه، مواضع خود را در استان دیرالزور واقع در شرق سوریه تقویت کرده است.

گفته می‌شود به صورت پی در پی به پایگاه‌های ائتلاف آمریکایی در میدان گازی «کونیکو» و میدان نفتی «العمر» تجهیزات نظامی ارسال شده است به طوری که ۲۰ خودروی نظامی ظرف چند ساعت پس از حمله به پایگاه‌ های العمر و کونیکو به محل اعزام شده‌اند.

همزمان با ارسال تجهیزات نظامی به پایگاه‌های آمریکا، شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) مواضع خود را در اطراف و داخل میدان نفتی العمر تقویت و ۱۵۰ نیرو به این منطقه اعزام کرده است. همچنین این نیروها که وابسته به آمریکا هستند چند خاکریز در این منطقه ایجاد کردند.

در همین راستا المیادین اعلام کرد که پس از حملات متعدد به پایگاه‌های آمریکا در شرق سوریه، واشنگتن در میدان گازی کنیکو در شرق استان دیرالزور چند سامانه پدافند هوایی مستقر کرده است.

منبع: مهر

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها