بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: امروز (سه‌شنبه، ۱۵ تیرماه) حدود ۱۷۰ میلیون دلار از ۲۲۲ میلیون دلار عرضه شده در سامانه نیما با نرخ ۲۲ هزار و ۱۴۷ تومانی معامله شده است.
کد خبر: ۱۳۲۵۱۲۸

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی بانک مرکزی، سامانه نیما امروز شاهد عرضه حدود ۲۲۲ میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور بوده است.

از عرضه های مذکور حدود ۱۷۰ میلیون دلار معامله شده است. براساس معاملات انجام شده، میانگین موزون نرخ دلاری معاملات ۲۲۱هزار و ۴۷۹ ریال بوده است. این امر حاکی از این است که نرخ ارز موثر در واردات کشور نرخ مذکور بوده است.

سامانه نیما از نیمه نخست سال ۹۷ پس از تعدیل سیاست‌های ارزی دولت به عنوان مرجع تعیین نرخ خرید و فروش حواله‌ های ارزی تعیین شد.

نظام یکپارچه‌ معاملات ارزی (سامانه نیما) با هدف تسهیل تامین ارز راه‌اندازی شده و با استفاده از آن، خریداران (واردکنندگان) و فروشندگان (صادرکنندگان) ارز متناسب با نیازهای خود نسبت به انجام عملیات ارزی در محیط الکترونیک اقدام می‌کنند.

سامانه نیما محل تامین ارز کالاهای وارداتی و محل تبادل میان صادرکنندگان و واردکنندگان است و حجم و قیمت معاملات انجام شده در آن در فرایند تعیین نرخ ارز، نقشی تعیین‌کننده دارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها