jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۴۴۶۳   ۱۲ تير ۱۴۰۰  |  ۱۶:۲۴

نخست وزیر کانادا که کشورش با رسوایی گسترده کشف گورهای دسته جمعی مواجه است، خشم مردم علیه کلیساهای کاتولیک را محکوم کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، مردم کانادا همچنان در شوک کشف گورهای دسته جمعی متعلق به کودکان بومی این کشور است.

رسانه‌ های کانادایی در هفته‌های گذشته سه بار از کشف گورهای جمعی که مدفن نزدیک به ۱۰۰۰ کودک بومی کانادا بود، خبر دادند.

بر اساس این گزارش، در بازه زمانی ۱۸۸۳ تا ۱۹۹۶، حدود ۱۵۰ هزار کودک بومی از خانواده‌های خود به اجبار جدا شدند و به مدارس شبانه‌روزی فرستاده شدند که کلیسای کاتولیک آن را تأسیس کرده بود و هدف اصلی آن دور کردن این کودکان از جوامع بومی کانادا و جلوگیری از ترویج زبان و سنت‌ های مادری‌ شان و تربیت آن‌ها به شیوه‌ای تحمیلی بود.

در روزهای گذشته چند کلیسا در بخش‌های مختلف این کشور با پیام‌هایی مرتبط با کشف چند گور جمعی کودکان بومی، سوزانده و یا بر روی آن‌ها رنگ پاشیده شد.

«جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا در واکنش به حملات انجام شده به کلیساهای کاتولیک در این کشور گفت عصبانیت بسیاری از مردم این کشور از کشف گورهای ناشناخته در محل مدارس شبانه‌ روزی را درک می‌کند اما آتش زدن کلیساها اشتباه است.

وی در ادامه گفت: نمی‌توانم جور دیگری فکر کنم جز اینکه سوزاندن کلیساها در واقع محروم کردن افرادی از مکان‌هایی است که می‌توانند در آن عزاداری و تامل کنند و به دنبال حمایت باشند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها