نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، دوز اول واکسن برکت را دریافت کرد.
کد خبر: ۱۳۲۳۹۲۱

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین از یزد ، آیت‌الله محمدرضا ناصری، ، روز چهارشنبه دوز اول واکسن برکت را دریافت کرد این واکسن که محصول تلاش محققان و دانشمندان جوان ایرانی است به تازگی مجوز مصرف را با اتکا به دانش بومی دریافت کرده است.

امام جمعه یزد پس از دریافت این واکسن از تلاش محققان ایرانی قدردانی کرد و اظهار داشت: باور به توانمندی جوانان و محققان داخلی، کشور را در مسیر پیشرفت و خوداتکایی قرار می دهد و همه ما باید به تلاش محققان داخلی احترام بگذاریم و به آنها اعتماد کنیم زیرا از این طریق کشور به استقلال و پویایی می رسد.

وی افزود: ازمدتی پیش دست اندرکاران دانشگاه علوم پزشکی مدام به تزریق واکسن کرونا تاکید می کردند اما واقعیت این است که از دریافت واکسن خارجی اکراه داشتم و امروز خدا را شاکرم که واکسن تولید داخل را استفاده می کنم.

امام جمعه یزد با اشاره به استفاده رهبر معظم انقلاب از واکسن برکت تصریح کرد: برخی شایعاتی که دشمنان در مورد واکسن های تولید داخل درست می کنند، از سه موضوع سرچشمه می گیرد؛ نخست اینکه آنها می‌خواهند تولیدات خود را در جهان به فروش برسانند، دوم اینکه نمی خواهند ملت‌های دنیا متوجه ایران شوند و سوم اینکه آنها از موفقیت‌های ایران همواره در هراس بوده اند.

ناصری ضمن قدردانی از محققان ایران، کادر پزشکی و پرستاران و خدمه بیمارستان‌ها افزود: امیدواریم همه مردم ایران از این واکسن استفاده کنند تا کشور به زودی از لوث وجود این ویروس مهلک پاک شود.

گفتنی است؛ واکسن برکت با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) تولید شده و قرار است تا پایان شهریور ماه بخش عمده ای از نیاز کشور به وسیله این واکسن تامین شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها