تلویزیون رژیم صهیونیستی:

نتانیاهو مقابل ایران شکست خورد

شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی گفت بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر سابق این رژیم تمام ناکامی‌های خود مقابل ایران را پیروزی جلوه می‌داد.
کد خبر: ۱۳۲۳۳۹۲

به گزارش جام جم آنلاین، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی در خصوص کارنامه سیاست خارجی بنیامین نتانیاهو، به بررسی عملکرد وی در خصوص ایران در تعامل با دولت‌های باراک اوباما و دونالد ترامپ پرداخت.

به نوشته وبگاه معا، در این گزارش آمده است که نتانیاهو در تعامل با پرونده هسته‌ ای ایران در دوره باراک اوباما، شکست بدی خورد، اما به آن افتخار می‌کرد.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: «او به کنگره رفت و در برابر افکار عمومی و بخشی از افکار عمومی اسرائیل ایستاد و پس از آن ترامپ آمد و توانست توافق هسته‌ ای را لغو کند، اما دخالت نتانیاهو و جانبداری وی از جمهوری‌ خواهان موجب شد تا قانون‌گذاران دموکرات آمریکایی که نزدیک به او و سازمان ای پک بودند، طرف اوباما را بگیرند».

این شبکه افزود: « نتانیاهو در واقع در اهداف و برنامه‌هایش شکست خورد، اما به مردم اسرائیل گفت که پیروز شده است؛ در موضوع توافق هسته‌ ای ایران شکست خورد و همچنین علی‌رغم فشار به دونالد ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ ای، نتوانست مانع پیشرفت برنامه هسته‌ ای ایران شود».

شبکه ۱۳ اسرائیل تأکید کرد: «بنابراین در تمامی این موارد، نتانیاهو که مدام خود را پیروز معرفی می‌کرد، شکست بزرگی متحمل شد».

وبگاه معا در ادامه نوشت که مقامات رژیم صهیونیستی همچنان به رایزنی‌های خود برای ممانعت از حصول توافق هسته‌ ای یا تنظیم آن طبق منافع خود تلاش می‌کنند. «آویو کوخاوی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی گفته است که این رژیم همچنان مخالف بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ ای است.

«آهارون زئیوی ورکش» رئیس سابق اداره اطلاعات ارتش اسرائیل نیز هفته گذشته به روزنامه یدیعوت احارونوت با انتقاد شدید از نتانیاهو بابت ناکامی در متوقف کردن برنامه هسته‌ ای ایران،گفت که توافق جدید هسته‌ای برای اسرائیل بسیار بد خواهد بود.

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها