jamejamonline
کرمان عمومی کد خبر: ۱۳۲۳۳۷۹   ۰۶ تير ۱۴۰۰  |  ۱۶:۰۸

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان از اجرای طرح برخورد با خودروهای پلاک مخدوش و فاقد پلاک در شهرستان کرمان خبر داد. 

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛سرهنگ عبدالعلی روانبخش گفت: پلیس شهرستان کرمان به مدت 3روز طرح ویژه برخوردبا خودروهای پلاک مخدوش و فاقد پلاک را در شهرستان کرمان در دستور کار قرار دادند و با تخلفاتی که در این زمینه رخ می دهد برخورد کردند.

وی در خصوص تردد خودروهای با پلاک مخدوش گفت:به دنبال ابلاغ محدودیت و ممنوعیت تردد ناشی از شیوع ویروس کرونا برخی از رانندگان متخلف و هنجارشکن با سوء استفاده و شرایط پیش آمده از وضعیت کرونایی برای فرار از ثبت جریمه ها اقدام به دستکاری در ارقام و اعداد پلاک و مخدوش کردن آن و استفاده از پلاک سایر وسایل نقلیه و یا به صورت فاقد پلاک به صورت غیرمجاز تردد می کنند و از آنجایی که برابر ماده 720 قانون مجازات اسلامی این عمل جرم تلقی می شود متخلفان از این قانون به 6 ماه تا یک سال حبس محکوم می شوند .

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان افزود:مخدوش کردن و دستکاری پلاک جرم بوده و طرح تشدید برخورد با این پدیده به خصوص در شب ها با برنامه ریزی صورت گرفته و پس از اعمال قانون توسط تیم های گشتی یگان امداد شهرستان کرمان، وسیله نقلیه متخلف توقیف و راننده خاطی پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی می شود.

وی درباره برخورد با تردد خودروهای فاقد پلاک تصریح کرد: برابر ماده 2 آیین نامه راهنمایی و رانندگی هر وسیله نقلیه ای باید دارای پلاک باشد و رانندگی با وسیله نقلیه ای که پلاک نداشته باشد ممنوع است و در صورت تردد این گونه خودورها ضمن اعمال قانون به پارکینگ منتقل می شوند تا تکلیف پلاک مشخص شود.

سرهنگ روانبخش،پیرامون دستاوردهای اجرای طرح برخورد با خودورهای پلاک مخدوش و فاقد پلاک عنوان کرد: در اجرای طرح مذکور طی 72 ساعت گذشته 40 دستگاه خودرو و 25 دستگاه موتورسیکلت توقیف و رانندگان خاطی نیز بعد از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

وی خاطرنشان کرد:به طور قطع به یقین عمده پلاک های مخدوش شده توسط پلیس قابل شناسایی بوده و اندک افرادی که اقدام به این عمل مجرمانه می کنند از رصد چشمان پلیس دور نخواهند ماند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس کرمان - یادداشت

بیشتر
شالوده زندگی با اعتیاد پدر از هم پاشید

شالوده زندگی با اعتیاد پدر از هم پاشید

دختر 16 ساله که با ناامیدی بسیار به واحد مشاوره کلانتری متوسل شده و دیگر تمایل نداشت نزد خانواده خود برگردد،دلیل حال و روز نامساعدش را اعتیاد پدر و جدایی زود هنگام او از مادرش عنوان کرد.

نیازمندی ها