jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۴۶۷   ۰۳ تير ۱۴۰۰  |  ۰۷:۲۶

تحقیقاتی در رابطه با احتمال ابتلا به کرونا در میان اعضای خانواده نشان می دهد بنا به دلایلی ابتلا به این بیماری در پی جشن تولد 30 درصد بین همه اعضای خانواده بالاتر می رود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از گاردین،  بر اساس تجزیه و تحلیل تقریبا 3 میلیون خانوار در آمریکا، احتمالاً در مناطقی که میزان ابتلا زیاد است اخیرا جشن تولدهای زیادی برگزار شده است.

این ارزیابی نشان میدهد از آنجایی که در جشن های تولد احساس صمیمت ، نزدیکی، سرخوشی و ارتباط فیزیکی بین افراد وجود دارد احتمال گسترش ویروس کووید19 بیشتر است.

یک مطالعه در راستای همین تحقیق نشان داد که میزان ابتلا به کرونا در میان خانواده هایی که جشن تولد نداشته اند بسیار کمتر از خانواده هایی است که چنین جشنی را برگزار نکرده اند.

این مطالعه نتیجه گرفت که برگزاری جشن تولد 30 درصد خطر ابتلا را بین اعضای خانواده بالا می برد.

در جشن های تولد معمولا از ماسک استفاده نمی شود، وسایل مختلفی همچون بشقاب از سوی افراد لمس می شود و افراد مقید به رعایت فاصله اجتماعی نیستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

در روزهای اخیر درباره این‌که موج پنجم کرونا در کشورمان شروع شده یا خیر، اظهارنظرهای مختلفی می‌شود اما بهتر است فارغ از این‌که آیا این موج ایجاد شده یا قرار است در آینده ایجاد شود، به این مساله توجه کنیم که چه اتفاقاتی در کشورمان در حال وقوع است.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش