jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۲۲۲۰۹   ۳۱ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۳۸

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: تا قبل از ۱۰ مردادماه مسابقات لیگ برتر به اتمام می‌رسد و مرحله نیمه‌نهایی و فینال جام حذفی بعد از اتمام لیگ انجام می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم،  سهیل مهدی سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص تاریخ پایان لیگ، گفت: اگر اتفاق خاصی نیفتد تا قبل از هجدهم یا نوزدهم مردادماه جام حذفی را به پایان می‌رسانیم. لیگ هم تا قبل از 10 مردادماه تمام می‌شود.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص زمان در نظر گرفته شده برای پنجره نقل و انتقالاتی خاطرنشان کرد: به واسطه مکاتباتی که با فیفا انجام دادیم، پنجره نقل و انتقالاتی به خاطر شرایط لیگ تغییر پیدا کرد و  تیم‌ها پیش از شروع لیگ قهرمانان، می‌توانند با خیال راحت نقل و انتقالات را انجام دهند و پس از آن هم لیگ شروع خواهد شد. 

مهدی در خصوص زمان برگزاری مسابقات، گفت: قاعدتا به واسطه گرمای هوا باید بعد از اذان مغرب بازی‌ها را برگزار کنیم. سعی می‌کنیم سه هفته آخر را به خاطر فشرده بودن مسابقات، هم در قعر جدول و هم در صد جدول همزمان برگزار کنیم. دو هفته آخر صددرصد همزمان خواهد بود.

وی در مورد اینکه مرحله نهایی انتخابی جام جهانی در شهریور شروع خواهد شد و آیا جلسه‌ای با سرمربی تیم ملی خواهند داشت، یادآور شد: تعیین‌کننده‌ترین مورد برای ما جلسه با سرمربی تیم ملی است. در این مرحله از مقدماتی جام جهانی تیم ملی باید 5 بازی انجام بدهد و با توجه به نوع مسابقات و تقویم فیفا باید این فضا را در نظر بگیریم. قطعا سرمربی تیم ملی برای اردوها و قبل از مسابقات برنامه خواهد داشت. این مسئله خط قرمز ما است و حتما باید آن را رعایت کنیم.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ که با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» صحبت می‌کرد، در خصوص اینکه آیا شرایط استفاده از VAR‌را در فوتبال کشورمان داریم، خاطرنشان کرد: بله، تصمیم‌گیری‌ها در این مورد صورت گرفته تا مقطعی هم پیش رفته، چون تغییراتی در سطح ارشد مدیریت فدراسیون فوتبال داشتیم موارد و اولویت‌هایی مانند حضور تیم ملی و... جایگزین شد. این پروژه قابلیت از سرگیری دارد. 

وی ادامه داد:  مدلی که سیستم VAR باید وارد ایران شود هم به تایید فیفا رسیده اما برای نصب و راه اندازی سیستم کمک داور ویدئویی مسیر و فرآیندی باید با آموزش طی شود. در هر مرحله که طی شود فیفا تایید می‌کند. مسیر تایید مقداری طولانی است و امیدواریم هرچه زودتر کار را شروع کنیم تا بتوانیم این مسیر را طی کنیم، به واسطه سخت افزار، شرایط کاملا فراهم است. برخی از ورزشگاه‌ها ما از جمله نقش‌جهان، شهدای فولاد و آزادی برای این کار داوطلب شده‌اند و امیدواریم فرآیند این پروژه هرچه زودتر آغاز شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها