jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۰۷۰   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۷:۰۰

ایالات متحده دستورالعمل جدیدی برای تسهیل معاملات کالاهایی مانند ماسک، دستگاه هواساز و واکسن جهت مبارزه با کرونا برای کشورهایی مانند ایران که زیر تحریم سنگین آمریکا قرار دارند صادر کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، ایالات متحده دستورالعمل جدیدی برای تسهیل معاملات کالاهایی مانند ماسک، دستگاه هواساز و واکسن جهت مبارزه با کرونا برای کشورهایی مانند ایران، ونزوئلا و سوریه که زیر تحریم سنگین آمریکا قرار دارند صادر کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوزهایی کلی در ارتباط با این سه کشور صادر کرده است که اجازه می‌دهد تراکنش‌های بیشتری در ارتباط با موارد مقابله با کرونا انجام شود. اما این دستورالعمل‌ها در واقع هیچ تحریمی را تعلیق نکرده است.

این دستورالعمل به دنبال آن صادر شد که بایدن دستور داد برنامه‌ های تحریمی آمریکا مورد بررسی قرار بگیرند تا مشخص شود آیا این تحریم‌ها تلاش‌های مقابله با پاندمی کرونا را تحت تأثیر قرار داده‌اند یا خیر.

یکی از مقامات خزانه‌داری آمریکا در گفتگو با رویترز اعلام کرد: حتی با وجود اینکه ما در برنامه‌های تحریمی خود مجوزهایی کلی برای اقدامات انسان‌دوستانه ارائه کرده بودیم باز هم خلاهایی به وجود آمده بود که باعث ایجاد موانعی از نوع تأخیر زمانی و افزایش هزینه شده بود.

او گفت: حالا این اقدام این موانع را تسهیل می‌کند.

دفتر خزانه‌داری آمریکا برای کنترل دارایی‌ های خارجی (اوفک) سال گذشته طرحی کلی برای تعلیق تحریم‌ها در ارتباط با امور انسان‌دوستانه ارائه کرده بود.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر